Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 02:42

Керрі закликає Росію припинити авіаудари в Сирії


Джон Керрі

Державний секретар США Джон Керрі закликав Москву зупинити бомбардування сирійських повстанських груп після того, як у Женеві перервався переговорний процес щодо врегулювання сирійського конфлікту.

У телефонній розмові з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим 4 лютого Керрі наголосив, що є резолюція Ради безпеки ООН, яка закликає до негайного перемир’я в Сирії, щоб дати змогу доправити гуманітарну допомогу до оточених міст.

Керрі, виступаючи на донорській конференції щодо Сирії в Лондоні також заявив, що вони з Лавровим домовилися обговорити, як гарантувати дотримання перемир’я.

3 лютого представник ООН щодо Сирії Стаффан де Містура оголосив «тимчасову паузу» на переговорах щодо врегулювання сирійського конфлікту, які проходять у Женеві. Після зустрічей з представниками сирійської влади й опозиції Містура заявив, що він встановив дату 25 лютого для відновлення переговорів.

За його словами, переговори не провалилися, але мирний процес потребує негайної допомоги з боку міжнародної спільноти на чолі зі США і Росією.

Представники сирійської опозиції на переговорах у Женеві вимагали допомоги 18 оточеним районам Сирії, які контролюють представники опозиції.

Упродовж останніх днів Дамаск дозволив деякі поставки продовольства в оточені регіони. Проте наступ урядових сирійських військ за підтримки російських авіаударів викликав гнів представників сирійської опозиції.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG