Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 18:05

Іспанія підтвердила перший випадок зараження вагітної вірусом зіка в Європі


Міністерство охорони здоров’я Іспанії підтвердило зараження вірусом зіка вагітної жінки, що стало першим фактом інфікування у Європі. Як повідомило іспанське МОЗ напередодні ввечері, жінка нещодавно повернулася із Колумбії, де, найімовірніше і заразилася.

1 лютого ВООЗ оголосила вірус зіка надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу.

Вірус зіка зазвичай поширюється через укуси комарів, хоча один випадок передачі статевим шляхом зафіксували цього тижня в США. Також Бразилія повідомила про два випадки зараження через переливання крові.

Вперше вірус був виявлений в Африці в мавп, нечасті зараження ним людини були зафіксовані в низці країн Африки й Азії; після 2007 року він з’явився і в інших частинах світу, зокрема, останнім часом швидко поширюється в Центральній і Латинській Америці. За прогнозами ВООЗ, у цьому регіоні протягом наступного року на хворобу зіка може захворіти від 3 до 4 мільйонів людей.

Лихоманка зіка, спричинена цим вірусом, викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах та суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. Але ця хвороба може спричинити мікроцефалію та пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка.

Вакцини або ліків від вірусу зіка, який викликав спалах у щонайменше 26 країнах Північної і Південної Америки, немає.

XS
SM
MD
LG