Доступність посилання

ТОП новини

«Блок Порошенка»: сьогодні засідання ради коаліції не буде


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Заплановане на 9 лютого засідання ради коаліції не відбудеться, повідомляє прес-служба партії «Блок Петра Порошенка»

У прес-службі наразі не повідомляють про причини скасування цього засідання.

На сьогодні було заплановане засідання ради коаліції за участю прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

У «Народному фронті» також не повідомляють про причини скасування засідання. Раніше представники політичної сили заявляли, що на сьогоднішньому засіданні ради коаліції планували «розгляд загальних правил взаємодії між парламентською коаліцією, урядом і президентом».

На основі цього документа відбуватимуться переговори щодо можливого переформатування уряду, зазначали у «Народному фронті».

8 лютого лідер фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко заявив, що у прем’єр-міністра Арсенія Яценюка немає підтримки коаліції для ухвалення рішень у Верховній Раді, тому необхідно шукати вихід із цієї політичної кризи. За словами Луценка, вже три фракції («Самопоміч», «Батьківщина» і «Радикальна партія») заявили, що не хочуть бачити Яценюка на посаді прем’єра, і кількість депутатів у цих фракціях означає, що коаліція недієздатна, якщо вони не голосують.

Після цього у фракції «Народний фронт» заявили, що уряд коаліції «Європейська Україна» сформований п’ятьма парламентськими фракціями і є не персональним «урядом Арсенія Яценюка», а коаліційним урядом, очолюваним прем’єром Яценюком, тому відповідальність за роботу Кабінету міністрів несуть усі фракції коаліції.

Раніше голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, що ротаціям в уряді має передувати оновлена коаліційна угода. Повідомлялося, що в лютому представники коаліції обговорюватимуть ці зміни.

Очікують, що звіт уряду в парламенті, після якого можна буде говорити про кадрові зміни, відбудеться 16 лютого.

У Верховній Раді України збирають підписи за відставку уряду. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляє, що готовий піти у відставку, якщо за це рішення проголосують народні депутати.

Останнім часом українські політики дедалі частіше говорять про необхідність принаймні переформатування уряду, якщо не про створення нового Кабінету міністрів.

XS
SM
MD
LG