Доступність посилання

ТОП новини

«Блок Порошенка»: сьогодні засідання ради коаліції не буде


(©Shutterstock)

Заплановане на 9 лютого засідання ради коаліції не відбудеться, повідомляє прес-служба партії «Блок Петра Порошенка»

У прес-службі наразі не повідомляють про причини скасування цього засідання.

На сьогодні було заплановане засідання ради коаліції за участю прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

У «Народному фронті» також не повідомляють про причини скасування засідання. Раніше представники політичної сили заявляли, що на сьогоднішньому засіданні ради коаліції планували «розгляд загальних правил взаємодії між парламентською коаліцією, урядом і президентом».

На основі цього документа відбуватимуться переговори щодо можливого переформатування уряду, зазначали у «Народному фронті».

8 лютого лідер фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко заявив, що у прем’єр-міністра Арсенія Яценюка немає підтримки коаліції для ухвалення рішень у Верховній Раді, тому необхідно шукати вихід із цієї політичної кризи. За словами Луценка, вже три фракції («Самопоміч», «Батьківщина» і «Радикальна партія») заявили, що не хочуть бачити Яценюка на посаді прем’єра, і кількість депутатів у цих фракціях означає, що коаліція недієздатна, якщо вони не голосують.

Після цього у фракції «Народний фронт» заявили, що уряд коаліції «Європейська Україна» сформований п’ятьма парламентськими фракціями і є не персональним «урядом Арсенія Яценюка», а коаліційним урядом, очолюваним прем’єром Яценюком, тому відповідальність за роботу Кабінету міністрів несуть усі фракції коаліції.

Раніше голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, що ротаціям в уряді має передувати оновлена коаліційна угода. Повідомлялося, що в лютому представники коаліції обговорюватимуть ці зміни.

Очікують, що звіт уряду в парламенті, після якого можна буде говорити про кадрові зміни, відбудеться 16 лютого.

У Верховній Раді України збирають підписи за відставку уряду. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляє, що готовий піти у відставку, якщо за це рішення проголосують народні депутати.

Останнім часом українські політики дедалі частіше говорять про необхідність принаймні переформатування уряду, якщо не про створення нового Кабінету міністрів.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG