Доступність посилання

ТОП новини

Голова компанії «Роснєфть» закликає нафтовидобувників спільно скоротити видобуток


Голова державної нафтової компанії «Роснєфть» Ігор Сечин (праворуч) слухає президента Росії Володимира Путіна (архівне фото)
Голова державної нафтової компанії «Роснєфть» Ігор Сечин (праворуч) слухає президента Росії Володимира Путіна (архівне фото)

Голова російської державної нафтової компанії «Роснєфть» Ігор Сечин закликав нафтовидобувників у всьому світі скоротити видобуток, щоб підтримати ціни на нафту.

Сечин заявив на конференції в Лондоні 10 лютого, що великі виробники мають скоротити виробництво на 1 мільйон барелів на день, щоб прибрати з ринку надлишок сировини. Після цього, на думку керівника компанії «Роснєфть», «ринок рухатиметься в бік розумного рівня цін».

Ціни на нафту у світі на тлі перевищення пропозиції над попитом впали більш ніж на 70% від пікових значень 2014 року.

Сечин раніше критично висловлювався про можливість ведення скоординованої з нафтовим картелем ОПЕК політики.

Впродовж останніх тижнів нафтові ринки частково відновилися на тлі заяв російських чиновників про можливість досягнення угоди між ОПЕК і Росією щодо обопільного скорочення виробництва. Але ефект від «вербальних інтервенцій» виявився нетривалим, станом на 7:44 за Києвом барель нафти марки Brent котирувався на рівні 30 доларів 70 центів, ціна американського еталону WTI ще нижча – близько 27 доларів за барель.

XS
SM
MD
LG