Доступність посилання

ТОП новини
22 Червень 2018, Київ 09:22

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу готові дозволити, щоб більшість санкцій ЄС проти Білорусі втратили чинність. Як повідомляють дипломатичні джерела Радіо Свобода, таке рішення міністри можуть ухвалити на зустрічі в Брюсселі наступного тижня. Водночас ембарго на постачання зброї, як очікують, збережеться.

За даними джерел, 15 лютого міністри закордонних справ ЄС, ймовірно, погодяться вилучити із санкційного списку десятки осіб і компаній з Білорусі. Водночас чотири особи, які, як вважають, відповідальні за зникнення чотирьох представників опозиції у 2000 році залишаться під санкціями.

Крім того, міністри мають схвалити висновки Ради ЄС щодо Білорусі. У документі, який бачило Радіо Свобода, позитивно оцінюється «проактивна участь Білорусі у «Східному партнерстві», початок переговорів щодо Угоди про спрощення візового режиму між Брюсселем і Мінськом, і відновлення діалогу з прав людини між ЄС і Білоруссю.

Незважаючи на в цілому позитивний тон висновків, рада зберігає критичне ставлення до ситуації з правами людини в Білорусі. Документ засуджує збереження страти в Білорусі, владу країни закликають накласти мораторій як перший крок до її скасування.

У документі також міститься заклик до «відновлення цивільних і політичних прав колишніх політичних в’язнів і наголошується на необхідності забезпечення свободи зібрань та об’єднань».

Брюссель закликає білоруську владу «дозволити громадянському суспільству брати активнішу участь в обговоренні державної політики» та «усунути всі перешкоди для роботи вільних і незалежних ЗМІ, в тому числі шляхом реєстрації нових ЗМІ і акредитації журналістів».

У жовтні Рада Євросоюзу на чотири місяці зупинила обмежувальні заходи у вигляді заморожування активів і заборони на в’їзд щодо 170 людей і трьох компаній Білорусі.

У повідомленні Ради Євросоюзу зауважують, що це рішення було ухвалене у відповідь на звільнення всіх білоруських політв’язнів 22 серпня і в контексті покращення відносин ЄС з Білоруссю.

Раніше цього місяця спеціальний доповідач ООН щодо ситуації з правами людини в Білорусі Міклош Гарасті заявиви, що від жовтневих виборів президента у Білорусі не відбулося ніяких змін для подолання «репресивних законів і практик». А один із провідних білоруських опозиціонерів Олесь Беляцький закликав Європейський союз продовжити тиск на президента Білорусі Олександра Лукашенка через становище з правами людини і громадянськими свободами, незважаючи на потепління відносин між Брюсселем і Мінськом останнім часом.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG