Доступність посилання

ТОП новини

Мінфін не отримував від Німеччини пропозицій з урегулювання російського боргу – Яресько


Наталія Яресько ©Shutterstock
Наталія Яресько ©Shutterstock

Міністерство фінансів України не отримувало жодних пропозицій від Німеччини як від посередника в питанні врегулювання боргу в 3 мільярди доларів, які Росія надала колишньому президентові Віктору Януковичу в 2013 році. Про це заявила міністр фінансів України Наталія Яресько.

«Від Німеччини до Мінфіну України жодних пропозицій не надходило. Я відповідаю фактами», – сказала вона.

Раніше агентство Bloomberg з посиланням на свої джерела повідомило, що Німеччина закликала Україну знайти компроміс щодо цього боргу.

У Києві вже заявляли, що готові продовжити переговори з Москвою щодо боргу, який узяв колишній президент Віктор Янукович у грудні 2013 року і який Росія відмовилася реструктурувати нинішній владі України й на виплату якого Україна відтак оголосила мораторій, – але готові й до судової процедури з російською стороною. Міністерство фінансів Росії заявило у відповідь, що почало процедури для початку судового розгляду проти України через несплату боргу на суму у 3 мільярди 75 мільйонів доларів США.

Москва вважає, що цей борг є суверенним боргом української держави. Київ наполягає, що це приватний борг колишньої української влади й відтак має бути реструктурований на загальних підставах, як і з іншими кредиторами. Упродовж осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів, крім Росії.

XS
SM
MD
LG