Доступність посилання

ТОП новини

Мінфін не отримував від Німеччини пропозицій з урегулювання російського боргу – Яресько


Наталія Яресько ©Shutterstock

Міністерство фінансів України не отримувало жодних пропозицій від Німеччини як від посередника в питанні врегулювання боргу в 3 мільярди доларів, які Росія надала колишньому президентові Віктору Януковичу в 2013 році. Про це заявила міністр фінансів України Наталія Яресько.

«Від Німеччини до Мінфіну України жодних пропозицій не надходило. Я відповідаю фактами», – сказала вона.

Раніше агентство Bloomberg з посиланням на свої джерела повідомило, що Німеччина закликала Україну знайти компроміс щодо цього боргу.

У Києві вже заявляли, що готові продовжити переговори з Москвою щодо боргу, який узяв колишній президент Віктор Янукович у грудні 2013 року і який Росія відмовилася реструктурувати нинішній владі України й на виплату якого Україна відтак оголосила мораторій, – але готові й до судової процедури з російською стороною. Міністерство фінансів Росії заявило у відповідь, що почало процедури для початку судового розгляду проти України через несплату боргу на суму у 3 мільярди 75 мільйонів доларів США.

Москва вважає, що цей борг є суверенним боргом української держави. Київ наполягає, що це приватний борг колишньої української влади й відтак має бути реструктурований на загальних підставах, як і з іншими кредиторами. Упродовж осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів, крім Росії.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG