Доступність посилання

25 Травень 2017, Київ 02:47
Новини | Суспільство

МОЗ: в Україні немає комарів-переносників вірусу зіка


Ілюстративне фото

Міністерство охорони здоров’я заявляють, що в Україні немає комарів видів Aedes aegypti та Aedes albopictus – переносників вірусу зіка.

У прес-службі відомства зазначають, що в Україні є 32 види кровосисних комарів роду Aedes, проте види Aedes aegypti та Aedes albopictus – відсутні.

При цьому в МОЗ зауважують, що найближчі до України країни, де є комарі Aedes aegypti і Aedes albopictus, – це Грузія, Болгарія, Туреччина та Греція.

Вірус зіка переносять комарі. Вперше вірус був виявлений в Африці в мавп, нечасті зараження ним людини були зафіксовані в низці країн Африки й Азії; після 2007 року він з’явився і в інших частинах світу, зокрема, останнім часом швидко поширюється в Центральній і Латинській Америці. За прогнозами ВООЗ, у цьому регіоні протягом наступного року на хворобу зіка може захворіти від 3 до 4 мільйонів людей.

Всесвітня організація охорони здоров’я 1 лютого оголосила спалах хвороби, викликаної вірусом зіка, надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я міжнародного масштабу.

Лихоманка зіка, спричинена цим вірусом, викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах та суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. Але ця хвороба може спричинити мікроцефалію та пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG