Доступність посилання

ТОП новини

МОЗ: в Україні немає комарів-переносників вірусу зіка


Ілюстративне фото

Міністерство охорони здоров’я заявляють, що в Україні немає комарів видів Aedes aegypti та Aedes albopictus – переносників вірусу зіка.

У прес-службі відомства зазначають, що в Україні є 32 види кровосисних комарів роду Aedes, проте види Aedes aegypti та Aedes albopictus – відсутні.

При цьому в МОЗ зауважують, що найближчі до України країни, де є комарі Aedes aegypti і Aedes albopictus, – це Грузія, Болгарія, Туреччина та Греція.

Вірус зіка переносять комарі. Вперше вірус був виявлений в Африці в мавп, нечасті зараження ним людини були зафіксовані в низці країн Африки й Азії; після 2007 року він з’явився і в інших частинах світу, зокрема, останнім часом швидко поширюється в Центральній і Латинській Америці. За прогнозами ВООЗ, у цьому регіоні протягом наступного року на хворобу зіка може захворіти від 3 до 4 мільйонів людей.

Всесвітня організація охорони здоров’я 1 лютого оголосила спалах хвороби, викликаної вірусом зіка, надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я міжнародного масштабу.

Лихоманка зіка, спричинена цим вірусом, викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах та суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. Але ця хвороба може спричинити мікроцефалію та пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка.

XS
SM
MD
LG