Доступність посилання

29 Травень 2017, Київ 22:26
Новини | Політика

Порошенко Путіну: в Україні не «громадянська війна», а російська агресія


Президент України Петро Порошенко під час виступу на Мюнхенської конференції з питань безпеки, 13 лютого 2015 року

Президент України Петро Порошенко заявив, що бойові дії, які тривають на Донбасі, не є «громадянською війною», а агресією, яку здійснює Росія на частині сходу країни. Про це Порошенко сказав під час під час президентської панелі в рамках конференції з питань безпеки у Мюнхені в суботу.

«Десятки російських солдат, які утримуються – доказ світу російської військової агресії проти України. Пане Путін, це не громадянська війна в Україні – це ваша агресія», – сказав Порошенко.

Він також наголосив, що вести діалог із Росією на міжнародному рівні можливо лише після того, як вона виведе свої війська з України та припинить бомбардування в Сирії.

«Мені зараз дуже не подобається та ідея, що деякі лідери починають казати про те, що нам терміново потрібен діалог з Росією, забути про все, що відбувається у світі. Я хочу нагадати всім вам, що в 2008 році після так званої «громадянської війни» у Грузії, проти фактичної російської агресії, в 2010 році було багато голосів давайте зробимо діалог з Росією, забудьте про Грузію, забудьте про Молдову і Придністров’я, забудьте про російську окупацію, давайте припинимо агресію. Чи зупинилася агресія тоді? Анексія Криму зупинилася? Чи зупинило це російську агресію в Сирії? Чи готова Росія відвести свої війська? Хіба Росія пустила ОБСЄ?» – зазначив Порошенко.

13 лютого у Мюнхені прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв назвав бойові дії на сході України «громадянською війною», гуманітарну ситуацію там «складною», а відповідальність за виконання Мінських угод поклав передусім на Україну.

Росія у 2014 році окупувала український Крим і здійснює підтримку сепаратистів на сході України. В питанні захоплення Криму Москва вказує на те, що «відновила історичну справедливість», а щодо збройного конфлікту на Донбасі запевняє, що її військових там нема, але можуть бути «добровольці».

На цю ж тему:

13.02.2016
Порошенко Путіну, Медведєву і Лаврову: припиніть займатися пропагандою в Європі

«Ми не дамо вам навіть найменшої можливості займатися пропагандою, пропагандою кремлівського стилю для отруєння думки європейських народів» далі

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG