Доступність посилання

ТОП новини

В’ятрович: профільний комітет Ради підтримує перейменування Дніпропетровська на Дніпро


(©Shutterstock)

Комітет Верховної Ради з питань місцевого самоврядування підтримав перейменування Дніпропетровська на Дніпро. Про це у своєму twitter повідомив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Остаточне рішення щодо нової назви Дніпропетровська ухвалюватиме Верховна Рада.

Раніше у Верховній Раді України було зареєстровано проект постанови № 3864 «Про перейменування міста Дніпропетровська Дніпропетровської області». Його ініціатор – позафракційний народний депутат Андрій Денисенко. Цей документ передбачає перейменування Дніпропетровська на Дніпро (побутова назва міста. яку використовують самі жителі).

29 грудня 2015 року Дніпропетровська міськрада звернулась до Верховної Ради з проханням зберегти назву Дніпропетровську, змінивши її семантику. Дніпропетровський політолог Віктор Пащенко в коментарі Радіо Свобода зазначив, що Верховна Рада навряд чи візьме до уваги рішення депутатів, адже назва міста підпадає під перейменування, згідно із законами про декомунізацію.

Влітку 2015 року в Дніпропетровську, на офіційному інтернет-сайті міської ради, організували голосування за нову назву міста. Жителям міста пропонували обрати із 9 варіантів, напрацьованих комісією з топоніміки, серед них було 8 нових назв (Дніпрослав, Дніпро, Січеслав, Дніпровськ, Дніпрополь, Кодак, Новий Кодак, Святослав) і чинна – Дніпропетровськ.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG