Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко: момент для оновлення уряду упущено, є запит на повне перезавантаження


Петро Порошенко і Арсеній Яценюк, архівне фото
Петро Порошенко і Арсеній Яценюк, архівне фото

Президент України Петро Порошенко заявляє, що момент для часткового оновлення Кабінету міністрів упущено, є запит на повне перезавантаження.

«Тепер вже очевидним є запит на повне перезавантаження уряду. Поки що у прем’єр-Міністра зберігається можливість обрати, в який спосіб краще дати простір для реалізації цього запиту», – зазначив президент у своєму зверненні.

При цьому Порошенко вважає, що «тотальне переформатування» уряду має відбуватися на основі чинної коаліціїу складі «Блоку Петра Порошенка-Солідарність», «Народного фронту», «Самопомочі» та «Батьківщини».

Порошенко зауважив, що «Народний фронт», лідером якого є прем’єр Арсеній Яценюк, вважає і далі вважатиме своїми однодумцями і політичними партнерами.

Сьогодні у Верховній Раді відбудеться звіт уряду. Крім того, біля парламенту протестують за відставку чинного складу уряду.

Напередодні у Верховній Раді були зареєстровані два проекти постанови щодо оцінки діяльності уряду – про визнання її незадовільною і задовільною. Авторами негативного проекту стала група депутатів від фракцій «Блок Петра Порошенка», «Самопоміч» та «Батьківщина», автором позитивного – народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Наталія Новак.

Минулого тижня лідер фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко заявляв, що на той час уже три фракції – «Самопоміч», «Батьківщина» і «Радикальна партія» – заявили, що не хочуть бачити Арсенія Яценюка на посаді прем’єра. Після цього у фракції «Народний фронт» (цю партію очолює Яценюк) заявили, що уряд коаліції «Європейська Україна» сформований п’ятьма парламентськими фракціями і є не персональним «урядом Арсенія Яценюка», а коаліційним урядом, очолюваним прем’єром Яценюком, тому відповідальність за роботу Кабінету міністрів несуть усі фракції коаліції.

Згодом, 14 лютого, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що його не цікавить «дріб’язкова боротьба українських політиків за владу». Раніше він неодноразово заявляв про готовність піти у відставку, якщо буде відповідне рішення депутатів.

XS
SM
MD
LG