Доступність посилання

ТОП новини

Іран припустив можливість заморозити видобуток нафти


Біджан Занґане, архівне фото
Біджан Занґане, архівне фото

Іран припустив можливість заморозити видобуток нафти, про що домовилися Росія й Саудівська Аравія.

Як заявив міністр нафти Ірану Біджан Занґане, з цього питання «є простір для обговорення». За його словами, протягом доби в Тегерані мають відбутися переговори про це з представниками Іраку й Венесуели – ще двох видобувачів нафти.

«Найважливіше те, що зараз на ринку нафти наявний надлишок видобутку. Але, по-друге, Іран не відмовиться від своєї частки на ринку», – заявив він.

Досі Іран заявляв, що буде лише нарощувати своє видобування нафти, сподіваючись відновити свою частку на ринку після багатьох років міжнародних санкцій, що були зняті в січні.

Раніше у вівторок Росія й Саудівська Аравія, найбільші у світі видобувники нафти, домовилися заморозити її видобуток на рівні за січень за умови, що інші теж вчинять так само. Таке замороження буде адекватним, заявив саудівський міністр нафти Алі ан-Наїмі після зустрічі з міністром енергетики Росії Олександром Новаком, що відбулася у столиці Катару Досі.

За його словами, Катар і Венесуела погодилися пристати на таке замороження. Наїмі висловив сподівання, що й інші видобувники нафти погодяться на таке рішення.

Значні обсяги видобування нафти у світі останнім часом, що перевищили обсяги попиту, призвели до зниження цін на нафту більш як на 70 відсотків порівняно з рівнем червня 2014 року й сягали 28 доларів за барель, а нині становлять близько 34 доларів за барель. Це створює фінансові проблеми для країн, економіки яких залежать від експорту нафти – зокрема, Росії, Азербайджану, Іраку тощо.

XS
SM
MD
LG