Доступність посилання

ТОП новини

Рада звернулася до іноземних парламентів щодо агресії Росії та погроз полоненим


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Верховна Рада ухвалила звернення до парламентів іноземних держав щодо агресії Росії та погроз бойовиків на Донбасі розстрілювати полонених. Про це йдеться у двох постановах, за які проголосували 236 та 239 народних депутатів відповідно.

У них Рада закликає іноземні парламенти «використати усі наявні механізми на урядовому, парламентському та неурядовому рівні і дати чіткий сигнал Російській Федерації про неприпустимість застосування вбивств і позасудових страт та катувань полонених і заручників на Донбасі».

Також парламент закликав світове співтовариство «продовжувати здійснювати тиск на Російську Федерацію як країну, що порушує Статут ООН і Будапештський меморандум», і підтримав позицію Європейського парламенту щодо необхідності започаткування міжнародного переговорного механізму з відновлення українського суверенітету над Кримом у форматі «Женева плюс» із безпосереднім залученням до цього процесу інституцій Європейського Союзу.

Минулого тижня уповноважена президента України з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, народний депутат Ірина Геращенко заявляла про підготовку офіційного звернення до ОБСЄ і Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) із вимогою дати оцінку заявам підтримуваних Росією сепаратистів, які погрожують стратити українських заручників.

Напередодні російські ЗМІ поширили заяви підтримуваних Росією сепаратистів про можливість застосування щодо заручників покарання – 30 років ув’язнення чи смертної кари.

«Женевський формат» переговорів про подолання російської агресії проти України, розширений варіант якого нині пропонує Київ, існував протягом короткого часу у 2014 році з участю України, Росії, США і ЄС.

Росія окупувала український Крим у лютому-березні 2014 року і заявила про його анексію. Київ і Захід не визнають це і вважають півострів і надалі українською територією. Україна і Захід також звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

XS
SM
MD
LG