Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк закликав доформатувати уряд і заявив, що коаліція існує


(архівне фото)

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що нинішній уряд під його керівництвом треба доформатувати, а не відправляти у відставку, і запевнив, що урядова коаліція наразі юридично існує.

В інтерв’ю низці українських телеканалів він назвав нинішній Кабінет міністрів «чистим проукраїнським і першим проєвропейським урядом» і заявив, буде «захищати кожного члена Кабміну». «Якщо в когось з наших політичних партнерів є конкретні обґрунтовані претензії – скажіть», – додав він.

Яценюк також заявив, що як колишній голова парламенту може доповісти: коаліція юридично існує, бо наразі ще є необхідна кількість підписів під коаліційною угодою.

Голова уряду виступив проти дострокових парламентських виборів, назвавши таку можливість повною політичною і економічною дестабілізацією. «Національна забава у вигляді парламентських виборів, тому що політики хочуть взяти владу у країні, була причиною антиурядової істерії, антиурядової політики і всієї історії з відставкою», – заявив він.

Коментуючи звинувачення, які лунали останнім часом, що нинішній уряд «олігархічний» за своєю суттю, прем’єр також заявив, що олігархи за останні два роки не отримали можливості приватизувати жоден об’єкт у країні, як вони раніше приватизовували, і що в уряді немає жодного представника якоїсь бізнес-групи чи бізнес-лобі, як було раніше.

16 лютого після звіту уряду Верховна Рада не змогла ухвалити резолюцію про недовіру Кабінетові міністрів, хоча визнала діяльність уряду за 2015 рік незадовільною, а урядовий звіт відхилила. Перед цим голосуванням президент Петро Порошенко заявляв, що момент для часткового оновлення Кабінету міністрів пропущено і є запит на повне перезавантаження.

17 і 18 лютого спікер парламенту України Володимир Гройсман оголосив про вихід із коаліції фракцій «Батьківщина» і «Самопоміч», які, серед інших, підтримували відставку уряду. Але, за словами представників парламентського керівництва, формально коаліція далі існує, бо фракція Радикальної партії, яка ще минулої осені заявляла про вихід із коаліції, офіційно не завершила оформлення цього виходу, і її підписи далі стоять під коаліційною угодою, так що в коаліції далі числиться більш ніж 226 депутатів.

Дивитись коментарі (6)

XS
SM
MD
LG