Доступність посилання

ТОП новини

У Раді пропонують перенести термін набрання чинності закону про Держбюро розслідувань


(©Shutterstock)

Комітет парламенту з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді перенести термін набрання чинності закону «Про Державне бюро розслідувань» з 1 березня 2016 року на 1 вересня 2016 року.

Як повідомляє прес-служба парламенту, Кабмін має сформувати відповідну конкурсну комісію, яка займатиметься відбором кандидатів на посади директора Державного бюро розслідувань, його заступників, директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату, та утворити бюро. Чисельність центрального апарату та територіальних управлінь бюро має складати 1500 людей.

На сьогодні розпочато лише процедуру формування кадрового складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора бюро розслідувань.

Наступне засідання парламенту заплановане на 15 березня.

Раніше у Генпрокуратурі неодноразово попереджали про можливість припинення розслідування злочинів проти активістів Майдану 1 березня у зв’язку з передачею цих справ новоствореному Державному бюро розслідувань, оскільки процедура передачі функції слідства від ГПУ ще не прописана законодавчо.

У листопаді минулого року Верховна Рада ухвалила закон про Державне бюро розслідувань. Згідно з законом, Державне бюро розслідувань є центральним органом виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність.

Серед основних завдань бюро – розслідування злочинів, пов’язаних із діяльністю злочинних організацій, випадків катування та інших злочинів, пов’язаних із жорстоким, нелюдяним або таким, що принижує гідність, поводженням або покаранням, вчинених працівниками правоохоронних органів, розслідування особливо тяжких насильницьких злочинів, за які Кримінальним кодексом передбачене покарання у вигляді довічного позбавлення волі, розкриття і розслідування злочинів, вчинених службовими особами Національного антикорупційного бюро України, прокурорами спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Дивитись коментарі (3)

XS
SM
MD
LG