Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко доручив захист інтересів України за позовами щодо держборгу Мінфіну, Мін’юсту і МЗС


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко встановив, що представництво інтересів України в іноземних судах при розгляді справ про виконання державних боргових зобов’язань здійснюється Міністерством фінансів, Міністерством закордонних справ і Міністерством юстиції. Про це йдеться в указі президента №60 від 22 лютого.

Відповідно до документа, забезпечення захисту прав і інтересів України при розгляді в закордонних юрисдикційних органах справ за участі іноземного суб’єкта та України, пов’язаних з виконанням державних боргових зобов’язань України, здійснюється Мінфіном разом з Мін’юстом і МЗС.

17 лютого міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявив, що Москва звернулася до Високого суду Лондона з позовом про стягнення з України боргу в розмірі трьох мільярдів доларів.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у грудні минулого року заявив, що Київ запроваджує мораторій на виплату боргу перед Росією на 3 мільярди доларів, який узяв колишній президент Віктор Янукович за два місяці до втечі. Голова українського уряду заявив, що Київ готовий до судової процедури з російською стороною.

Міжнародний валютний фонд визнав цей борг офіційним боргом України, але це рішення стосується тільки цілей політики МВФ стосовно простроченої заборгованості перед офіційними кредиторами за двосторонніми угодами.

Упродовж осені минулого року Україна узгодила реструктуризацію своїх зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів, крім Росії. Москва вважає, що цей борг є суверенним боргом української держави. Київ наполягає, що це приватний борг колишньої української влади й відтак має бути реструктурований на загальних підставах.

XS
SM
MD
LG