Доступність посилання

ТОП новини

У Римі помер відомий греко-католицький священик Іван Музичка


Отець, доктор богослов’я Іван Музичка

У Римі ввечері 22 лютого на 95-му році життя помер відомий греко-католицький священик Іван Музичка, повідомили у вівторок у товаристві «Свята Софія» у Римі.

Уродженець Івано-Франківщини останні сорок років жив і служив парохом у Римі в церкві святих Сергія і Вакха та в соборі Святої Софії. Запросив його на службу до Рима у 1970-х роках патріарх УГКЦ Йосип Сліпий, з яким отець Музичка пліч-о-пліч працював довгі роки. Він був викладачем Українського католицького університету, займався видавничою діяльністю, написав багато науково-популярних праць з богослов’я.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода з Рима, священик опікувався українськими мігрантами по всій Італії.

До римського періоду священик Музичка працював 24 роки парохом в Англії, відразу по тому, як отримав чин священика у 1951 році.

Під час Другої світової війни був учасником дивізії «Галичина».

Вже в похилому віці отець-доктор щороку відвідував Україну, де читав лекції у світських та духовних вишах.

«Разом з отцем Іваном Музичкою відходить у вічність ціла епоха нашої церкви», – сказав глава УГКЦ Святослав Шевчук, який перебуває у Римі з робочим візитом.

Сам Іван Музичка, який завжди відстоював правду про Україну, сказав в одному з інтерв’ю для Радіо Свобода: «Правда буде довго змагатися, щоб перемогти, але правда перемагає».

За повідомленням прес-служби товариства «Свята Софія», похорон Івана Музички відбудеться 25 лютого. Заупокійну службу та чин погребення у крипті собору Святої Софії в Римі очолить глава УГКЦ Святослав Шевчук.

XS
SM
MD
LG