Доступність посилання

ТОП новини

Чеські лікарі: хворі на зіку нещодавно повернулися з Карибського регіону


Чеські медики повідомляють, що два випадки зараження вірусом зіка в країні виявили у чоловіка і жінки, які нещодавно повернулися з Карибського регіону.

Як уточнили в Міністерстві охорони здоров’я країни, чоловік побував на острові Мартиніка, жінка – у Домініканській республіці.

Раніше випадки захворювання на зіку виявили в інших європейських країнах, зокрема Великобританії, Данії, Італії й Іспанії. Щонайменше 46 країн світу повідомили про випадки зараження.

Вірус зіка переносять комарі. Вперше вірус був виявлений в Африці в мавп, нечасті зараження ним людини були зафіксовані в низці країн Африки й Азії. Після 2007 року він з’явився і в інших частинах світу, зокрема, останнім часом швидко поширюється в Центральній і Латинській Америці. За прогнозами ВООЗ, у цьому регіоні протягом наступного року на хворобу зіка може захворіти від 3 до 4 мільйонів людей.

Всесвітня організація охорони здоров’я 1 лютого оголосила спалах хвороби, викликаної вірусом зіка, надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я міжнародного масштабу.

Лихоманка зіка, спричинена цим вірусом, викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах і суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. За даними ВООЗ, є «серйозна підозра», що ця хвороба може спричинити мікроцефалію і пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка.

XS
SM
MD
LG