Доступність посилання

ТОП новини

ФІФА обирає нового президента


Чинний президент ФІФА Зепп Блаттер

Делегати ФІФА з усього світу у швейцарському Цюріху 26 лютого обиратимуть наступника Зеппа Блаттера на посаді керівника Міжнародної федерації футбольних асоціацій.

У виборах беруть участь п’ять кандидатів: президент Азіатської конфедерації футболу шейх Салман Ібрагім Аль-Халіфа, генеральний секретар Союзу європейських футбольних асоціацій Джанні Інфантіно, принц Йорданії Алі Бін Аль-Хуссейн, колишній заступник генерального секретаря ФІФА Жером Шампань і колишній міністр із житлового будівництва ПАР і соратник Нельсона Мандели Токіо Сексвале.

Наприкінці травня 2015 року у ФІФА розгорівся корупційний скандал, унаслідок якого від діяльності були відсторонені кілька чиновників організації. 27 травня в Цюріху за підозрою в корупції затримали сімох високопоставлених чиновників ФІФА, після чого розпочалося масштабне міжнародне розслідування.

Глава ФІФА Зепп Блаттер, переобраний на тлі скандалу на п’ятий термін, заявив про рішення залишити свою посаду. За регламентом організації, він виконує обов’язки президента федерації до виборів.

Крім швейцарської поліції, розслідування фактів корупції в організації веде ФБР Сполучених Штатів.

XS
SM
MD
LG