Доступність посилання

25 Травень 2017, Київ 17:44
Новини | Політика

Дніпропетровська міськрада запроваджує пропускний режим для журналістів


Дніпропетровська міськрада запроваджує пропускний режим для журналістів: допуск на сесію міськради 29 лютого відбуватиметься після акредитації та за перепустками. Про це повідомили в прес-службі Дніпропетровської міської ради.

Зокрема, ЗМІ просять надати дані про журналістів, операторів та фотокореспондентів, а також інформацію про техніку, яку вони будуть використовувати під час сесії.

«Підтвердженням акредитації є перепустка, яку представники ЗМІ зможуть отримати 27 лютого 2016 року у приміщенні міської ради», – йдеться у повідомленні.

Водночас в «Інституті масової інформації» в суботу журналістам, які звернулись за коментарями, нагадали, що органи місцевої влади не мають права забороняти доступ журналістам, а акредитація має передбачати спрощену процедуру допуску, а не його обмеження, і її відсутність не може бути причиною недопуску представників ЗМІ.

«Новосформовані міські ради по всій Україні почали масово обмежувати доступ журналістів на відвідування засідань. Зокрема, такі випадки стали відомі у грудні 2015 року в Маріуполі, Миколаєві, Запоріжжі і Луцьку», – додали в «Інституті масової інформації».

Нові правила допуску на сесії міськради викликали обурення деяких користувачів соціальних мереж.

«Повідомлення про особливий порядок доступу журналістів на сесію 29 лютого: повний опис техніки, акредитаційні картки, все у кращих совкових традиціях «не пищать». Дуже хочеться запитати у авторів нових правил, читали вони Закон «Про місцеве самоврядування», але навіть не знаю кому його спрямувати. Коаліції два дні, а вже такі вибрики», – написав у Facebook активіст і журналіст Денис Давидов.

29 лютого Дніпропетровська міська рада збирається на третє засідання першої сесії. Планується, що на цьому засіданні буде обрано нового секретаря міськради.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG