Доступність посилання

ТОП новини

Португалія: в Лісабоні українці протестували проти російської агресії


2 роки російській агресії: українці Португалії підтримали загальноєвропейську акцію (відео)

В Лісабоні, столиці Португалії, українська громада зібралася на площі Comércio, щоб приєднатися до мирної ходи і таким чином вкотре звернути увагу португальського суспільства на події в Україні, а саме – бойові дії на Донбасі.

Під час мирної ходи поряд з скандуваннями українців як супровід звучала пісня Джамали «1944», яку українці в Португалії вибрали музичним символом сьогоднішньої акції.

В акції взяли участь українські дипломати на чолі з послом Інною Огнівець, яка звернулася до українців із закликом продовжувати активно допомагати Україні.

Сьогодні хода на знак протесту проти агресії Росії в Україні відбулася також в Іспанії, Італії, Франції та інших країнах Європи.

У лютому 2014 року невідомі озброєні люди, яких називали «зеленими чоловічками», захопили головні державні установи Автономної Республіки Крим і підняли над будівлями російський прапор. Крім того, «зелені чоловічки», яких також називали «ввічливими людьми», блокували українські військові частини.

16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя відбувся так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія заявила про включення Криму до свого складу.
Пізніше президент Росії Володимир Путін зізнався, що «зелені чоловічки» – російські військові.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці». Від квітня 2014 року на Донбасі, за даними ООН, загинули понад 9 тисяч людей.

XS
SM
MD
LG