Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисниця: 2 затриманих на в’їзді в Крим активістів відпустили, 1 – на допиті


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Активісток Українського культурного центру в анексованому Росією Криму – Галину Балабан і Ірину Данилович, затриманих російськими спецслужбами на адмінкордоні з півостровом, відпустили. Про це в Києві повідомила керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

«Ми швидко відреагували на затримання українських активістів на адмінкордоні з Кримом. Зараз вже стало відомо, що як мінімум двох осіб відпустили – Ірину та Галину. Але Михайло досі перебуває на допиті, його колеги говорять, що допит досить серйозний. Які наслідки можуть бути після цього – поки що невідомо», – сказала Скрипник.

До цього вона повідомляла про затримання російськими спецслужбами на в’їзді в Крим трьох активістів Українського культурного центру.

Офіційні пояснення російських спецслужб, які працюють у Криму, відсутні.

Минулого тижня повідомлялося про затримання на адмінкордоні з Кримом активіста Українського культурного центру Вельдара Шукурджієва.

Після анексії Криму Росією в 2014 році між материковою Україною і півостровом пролягла формально адміністративний, але фактично – справжній кордон.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG