Доступність посилання

ТОП новини

ГПУ: розслідування справ щодо злочинів проти Майдану не зупиниться з 1 березня


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Генеральна прокуратура заявляє, що розслідування справ щодо злочинів проти Євромайдану не зупиниться з 1 березня. Про це повідомив прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко.

За словами прокурора, усі повноваження слідства буде передано в ДБР після його створення.

«Як тільки Державне бюро розслідування буде створено, у цей же день ми припинимо наші повноваження щодо слідства та передамо все своїм колегам», – повідомив він.

Раніше сьогодні Кабінет міністрів України ухвалив постанову про створення Державного бюро розслідувань. Як заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, ДБР почне працювати після призначення керівника і після формування в цілому всієї структури Державного бюро розслідувань. Водночас лише завтра має відбутися перше засідання конкурсної комісії з обрання керівника Державного бюро розслідувань.

Напередодні комітет парламенту з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді перенести термін набрання чинності закону «Про Державне бюро розслідувань» з 1 березня 2016 року на 1 вересня 2016 року.

Раніше у Генпрокуратурі неодноразово попереджали про можливість припинення розслідування злочинів проти активістів Майдану 1 березня у зв’язку з передачею цих справ новоствореному Державному бюро розслідувань, оскільки процедура передачі функції слідства від ГПУ ще не прописана законодавчо.

У листопаді минулого року Верховна Рада ухвалила закон про Державне бюро розслідувань. Згідно з законом, Державне бюро розслідувань є центральним органом виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність.

Серед основних завдань бюро – розслідування злочинів, пов’язаних із діяльністю злочинних організацій, випадків катування та інших злочинів, пов’язаних із жорстоким, нелюдяним або таким, що принижує гідність, поводженням або покаранням, вчинених працівниками правоохоронних органів, розслідування особливо тяжких насильницьких злочинів, за які Кримінальним кодексом передбачене покарання у вигляді довічного позбавлення волі, розкриття і розслідування злочинів, вчинених службовими особами Національного антикорупційного бюро України, прокурорами спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

XS
SM
MD
LG