Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Києві відмовив в арешті адвоката російського спецпризначенця


Оксана Соколовська, архівне фото

Шевченківський районний суд Києва не задовольнив клопотання Генеральної прокуратури України про обрання арешту як запобіжного заходу для адвоката Оксани Соколовської.

За словами судді, факт вручення їй повідомлення про підозру належним процесуальним чином викликає сумніви.

Сама Соколовська на початку судового засідання заявила, що в неї немає статусу підозрюваної. «До цього моменту мені не було повідомлено про підозру так, як це передбачено кримінально-процесуальним законодавством», – заявила вона. При цьому Соколовська наголосила, що їй як адвокатові може повідомити про підозру лише прокурор області.

Оксана Соколовська, серед іншого, відома тим, що захищає затриманого 2015 року під час бою на Луганщині російського спецпризначенця Євгена Єрофеєва, але нинішня справа з цим не пов’язана. Вона є фігурантом кримінального провадження, яке відкрите за частиною 1 статті 121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження), що, за версією слідства, сталося ще 2014 року.

Як стверджує слідство, Соколовська свідомо завдала таких тяжких ушкоджень (кілька ударів ножем) одному чоловікові. Адвокат стверджує, що той чоловік, раніше судимий, вимагав у неї гроші, погрожував їй і втручався в її адвокатську діяльність.

XS
SM
MD
LG