Доступність посилання

ТОП новини
25 Березень 2018, Київ 06:06

Махніцький заявляє про намір прийти на допит до ГПУ 2 березня


Олег Махніцький

Колишній виконувач обов’язків генерального прокурора України Олег Махніцький має намір прийти на допит до Головного слідчого управління Генеральної прокуратури 2 березня. Про це він повідомив на свої сторінці у Facebook.

За словами Махніцького, про те, що ГПУ хоче допитати його, він дізнався зі ЗМІ.

«Проте час, на коли мене викликають, не вказаний, жодних повідомлень з цього приводу не отримував. Тому, в аналогічний спосіб, повідомляю, що прибуду для допиту в Головне слідче управління ГПУ… Оскільки, відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, принципами кримінального процесу є публічність, гласність і відкритість, запрошую представників ЗМІ взяти участь у висвітленні цього заходу. Якщо буду ще живий», – написав Махніцький.

25 лютого у прес-службі Генеральної прокуратури України повідомили, що Махніцького хочуть допитати як свідка.

У ГПУ зазначили, що з грудня 2015 року до лютого 2016 року телефонували на номер, який був у користуванні колишнього виконувача обов’язків генпрокурора Махніцького, з метою запросити його для допиту як свідка, однак цей номер оператором мобільного зв’язку не обслуговується. Також, за даними ГПУ, пріоритетними листами направлено повістки Махніцькому за адресами його проживання у Львові й Києві, однак повістки повернулися у зв’язку з тим, що адресат за вказаними адресами не проживає.

У Генпрокуратурі нагадали, що розслідують кримінальне провадження за фактами перевищення своїх службових повноважень службовими особами ГПУ, які чинили перешкоди в проведенні досудового розслідування у кримінальних провадженнях за фактами протидії протестним акціям, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

Від 24 лютого до червня 2014 року Махніцький виконував обов’язки генпрокурора України.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG