Доступність посилання

ТОП новини

ГПУ: Авакова, його сина та Чеботаря не допитували у справі про закупівлю рюкзаків


Колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та його сина у рамках кримінального провадження щодо закупівлі рюкзаків для МВС не допитували. Про це повідомила Генеральна прокуратура у відповідь на запит програми «Схеми».

Журналісти запитували, чи залучене як доказ у справі відео з камер спостереження, на якому людина, схожа на сина міністра внутрішніх справ Авакова, домовляється про отримання бюджетних коштів за постачання рюкзаків для потреб Нацгвардії з на той час заступником міністра внутрішніх справ Сергієм Чеботарем. На це питання військова прокуратура відповіді не дала, натомість лише повідомила, що на даний момент нікому підозру по справі не вручено.

«Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводиться всебічно, повно та неупереджено. На даний час нікому про підозру не повідомлялося. Колишній заступник міністра внутрішніх справ, міністра внутрішніх справ та його сина на цей час у провадженні не допитувалися», – йдеться у відповіді Генпрокуратури.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом можливого зловживання службовим становищем чиновникамиМВС із метою одержання неправомірної вигоди під час проведення закупівлі рюкзаків було розпочато вісім місяців тому, на початку липня 2015 року і наразі є у Головній військовій прокуратурі ГПУ.

Раніше антикорупційний комітет парламенту викликав на своє засідання Головного військового прокурора Анатолія Матіоса, щоб той прозвітував про хід розслідування у справах про корупцію в МВС. Депутати висловили думку, що розслідування навмисно затягується. Утім, 25 лютого Матіос на засідання не з’явився, лише письмово назвав виклик у парламент «втручанням» народних депутатів у діяльність прокурорів та слідчих.

Напередодні програма «Схеми», спільний проект Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший», знайшла на Youtube відеозаписи, дуже схожі на раніше оприлюднені зйомки прихованою камерою в кабінеті на той час заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Чеботаря. Відео нібито зняте прихованою камерою у кабінеті тодішнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря, який до травня 2015 року відповідав у міністерстві за державні закупівлі.

На відео зафіксована розмова між чоловіками, які домовляються про закупівлю рюкзаків для потреб МВС – невеликої партії рюкзаків до 2014 року і значно більшої – одразу на початку 2015 року.

Діалог на відео датований груднем 2014 року, а вже у лютому 2015 року МВС дійсно закупило рюкзаки на 16,5 мільйона гривень. На тендері тоді перемогла фірма із ознаками фіктивності ТОВ «Дніпровенд», а також фізична особа-підприємець Плигачов В. М.

Приховані зйомки у кабінеті Чеботаря у листопаді та грудні 2014 року проводила Служба безпеки України на прохання військової прокуратури в рамках кримінального провадження про корупцію в МВС. Частина відео з цієї зйомки, де Чеботар нібито обговорював продаж за заниженою ціною піску, що перебував на зберіганні в МВС, потрапила в інтернет, була видалена на вимогу правоохоронців і долучена до матеріалів кримінального провадження.

В свою чергу Міністерство внутрішніх справ України заявило, що процедура закупівлі тактичних рюкзаків для потреб антитерористичної операції була чесною і прозорою. А міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці у Facebook заявив, що ні він, ані його дружина чи син «не мали стосунку до постачальників».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG