Доступність посилання

ТОП новини

Франція і Британія закликали Росію припинити удари по поміркованій опозиції в Сирії


Дейвід Камерон (л) і Франсуа Олланд (п), архівне фото

Франція і Велика Британія разом закликали Росію і владу Сирії негайно припинити атаки проти сил поміркованої сирійської опозиції.

Президент Франції Франсуа Олланд і прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон після зустрічі у Франції також закликали у спільній заяві всі сторони сирійського конфлікту дотримуватися режиму припинення вогню й припинити порушувати права людини.

Крім того, вони окремо закликали Росії і владу Сиріїє припинити удари по медичних об’єктах і наступ на місто Алеппо на півночі Сирії, частину якого нині контролює опозиція. За словами керівників Франції і Британії, такі дії підривають мир і загрожують різко загострити кризу з біженцями.

Камерон і Олланд планують 4 лютого говорити про перемир’я в Сирії з керівниками Росії й Німеччини. Як сказав із цього приводу Олланд на спільній прес-конференції з Камероном, «ми хочемо вчинити тиск на всі сторони конфлікту, включно з Росією».

Як заявили в апараті британського прем’єра, Велика Британія, Франція й Німеччина повинні дуже чітко вказати президентові Росії Володимирові Путіну, що припинення вогню в Сирії має бути дотримане для того, щоб «відкрити шлях до реального політичного переходу» в цій країні.

Минулого тижня в Сирії був оголошений режим припинення вогню, завдяки чому настало помітне зменшення насильства, хоча порушення цього режиму відбуваються постійно. Крім того, перемир’я не стосується екстремістського угруповання «Ісламська держава», а також одного з угруповань, що воює в лавах сирійської опозиції і проти «Ісламської держави», і проти влади Сирії, – «Джабгат ан-нусра» («Фронт перемоги»), що теж є радикально ісламістським і називає себе частиною мережі «Аль-Каїда»; обидва ці угруповання, що є супротивниками, в багатьох країнах визнані терористичними.

При цьому Росія, що бере участь у війні в Сирії на боці влади країни, а також сирійські урядові сили і в час перемир’я, за повідомленнями з місць, продовжують завдавати повітряних ударів по силах опозиції, стверджуючи, ніби б’ють саме по позиціях опозиціонерів-ісламістів із «Фронту перемоги».

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG