Доступність посилання

ТОП новини

У прокуратурі анексованого Криму попередили про неприпустимість проведення акції на честь Шевченка – Кузьмін


Леонід Кузьмін

Представника українського культурного центру, що працює в анексованому Росією Криму, Леоніда Кузьміна викликали в прокуратуру Сімферополя, підконтрольну Кремлеві, щоб вручити йому «застереження про непорушення законів Росії на території Криму». Про це проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії повідомив Леонід Кузьмін.

За його словами, це пов’язано із забороною проведення мітингу до Дня народження українського поета Тараса Шевченка в Сімферополі.

«Для них це стандартна практика. Хоча це і не зовсім законно, так як в цьому застереженні людину за фактом підозрюють в порушенні законодавства, коли людина ще не встигла нічого зробити», – зазначив Кузьмін, який опублікував на своїй сторінці в Facebook копію отриманого застереження.

Те, що сталося, представник кримського Українського культурного центру розцінив як метод тиску російських силовиків.

Офіційних коментарів від підконтрольної Росії прокуратури в Криму з цього приводу немає.

У Сімферополі не дозволили активістам Українського культурного центру проводити 9 березня мітинг, присвячений українському поету і письменнику Тарасу Шевченку.

У 2015 році сімферопольські активісти хотіли провести мітинг біля погруддя Кобзареві, але кримська влада відмовила їм у цьому. Акцію перенесли в Гагарінський парк, куди прийшли близько п’ятдесяти людей, майже всі з українською символікою. Хтось мав на одязі жовто-синю стрічку, хтось тримав в руках прапорець. Коли мітинг почався, був розгорнутий великий кримськотатарський прапор, а ліворуч і праворуч від нього – два українських. На одному було написано «Крим – це Україна», а на іншому – «Україна – це Крим».

Акція закінчилася затриманням поліцією проукраїнських активістів, а потім судовими розглядами. Активістам підконтрольні Росії суди присудили покарання за використання української атрибутики і призначили громадські роботи тривалістю 40 годин кожному.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG