Доступність посилання

ТОП новини

Сушко: Україна в ЄС через 20-25 років – це дуже оптимістично


Олександр Сушко

Оптимістичною є заява президента Європейської комісії Жан-Клод Юнкерапро те, що Україна може стати членом ЄС не раніше ніж через 20-25 років, вважає директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.

На його думку, тільки дуже не далека від теми людина може вважати, що Україна стане членом ЄС раніше.

«Україна тільки в Світову організацію торгівлі вступала більше 10 років. А це малесенький набір стандартів у порівнянні з тим, як вступати в ЄС. Україна уже майже шість років виконує план з візової лібералізації, щоб скасувати візи до ЄС. Інші країни це роблять за 2-3 роки, максимум. А ми за шість не можемо виконати», – сказав Сушко в ефірі Радіо Свобода.

Напередодні президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер у Гаазі заявив, що Україна не зможе стати членом ЄС у наступні 20–25 років.

Його виступ був присвячений майбутньому референдумові в Нідерландах щодо ратифікації цією країною Угоди про асоціацію між Євросоюзом і Україною. Юнкер переконував нідерландців підтримати цю ратифікацію.

У Нідерландах, які вже ратифікували Угоду про асоціацію між Україною і ЄС і цю ратифікацію вже затвердив монарх як голова держави, на 6 квітня, відповідно до нещодавно ухваленого закону, призначений референдум за громадянською ініціативою щодо цієї ратифікації. Політики Нідерландів і Євросоюзу закликають виборців підтримати ратифікацію.

Результат референдуму не є безумовно обов’язковим до виконання: в разі, якщо він буде визнаний таким, що відбувся, і більшість його учасників проголосує проти ратифікації, уряд Нідерландів має подати до парламенту новий законопроект – або, відповідно до результату, про скасування ратифікації, або, всупереч результатові, про підтвердження цієї ратифікації. Та багато з політичних сил країни заявляють, що, беручи до уваги перспективу парламентських виборів, які мають відбутися не пізніше як через два роки, вони схильні не нехтувати вибором громадян.

У разі, якщо Нідерланди все ж урешті відхилять ратифікацію, угода про асоціацію, включно з зоною вільною торгівлі, буде діяти між Україною і рештою 27 членами Євросоюзу.

Дивитись коментарі (4)

XS
SM
MD
LG