Доступність посилання

ТОП новини

Захист Савченко закликає російського омбудсмена моніторити стан її здоров’я


Надія Савченко
Надія Савченко

Захист українського штурмана Надії Савченко, яку утримують у Росії, закликає російського омбудсмена Еллу Памфілову моніторити стан здоров’я громанянки України.

«Я закликаю омбудсмена Еллу Памфілову негайно розпочати моніторинг стану здоров’я Савченко і публічно інформувати громадськість щодо цього. На сухому голодуванні рахунок життя Надії йде на години. Ми вимагаємо знати, що з нею», – написав адвокат Савченко Микола Полозов 5 березня у Twitter.

«За ці чотири «святкових» дні Савченко може залишитися інвалідом чи померти», – додав Полозов.

Адвокати Надії Савченко після відвідування її у СІЗО оприлюднили лист українки від 4 березня. У ньому вона пише, що не відмовилася від рішення оголосити сухе голодування і починає його 4 березня, вимагаючи повернення в Україну «живою чи мертвою».

Надія Савченко заявляє, що забороняє виводити її з голодування, брати в неї аналізи. Крім того, українка каже, що погодиться лише на огляд українських лікарів, а будь-яке застосування до неї фізичної сили буде розцінювати як тортури і чинитиме опір.

На суді в Донецьку Ростовської області Росії 3 березня на завершенні слухань у справі Надії Савченко вона мала виступити із заключним словом. Але суддя закрив засідання й оголосив перерву в суді до 9 березня. Надія Савченко у відповідь заявила, що оголошує сухе голодування, про яке вона попереджала раніше у випадку зволікання суду з винесенням вироку.

Звинувачення просить для неї 23 роки позбавлення волі; Савченко заявила, що не буде оскаржувати вироку.

В останньому слові, текст якого оприлюднили у соціальних мережах напередодні, Савченко, серед іншого, заявляє, що не визнає ні своєї вини, ні майбутнього вироку їй, ні самого російського суду над нею.

Україна і представники Заходу закликали Москву звільнити громадянку України.

Надію Савченко в Росії обвинувачують у вбивстві двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні, надаючи інформаційну підтримку збройним проросійським сепаратистам, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону.

Савченко та її захист звинувачення відкидають і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

XS
SM
MD
LG