Доступність посилання

ТОП новини

США: Клінтон і Трамп залишились попереду в партійних первинних виборах


Дональд Трамп, Гілларі Клінтон, комбіноване фото
Дональд Трамп, Гілларі Клінтон, комбіноване фото

У черговому колі в суботу партійних первинних виборів у США, що мають визначити кандидатів на вибори президента від двох провідних партій, зберегли лідерство Гілларі Клінтон серед демократів і Дональд Трамп серед республіканців.

Цього разу Гілларі Клінтон, колишня державний секретар, перемогла у штаті Луїзіана, а її суперник, сенатор від штату Вермонт Берні Сандерз, – у штатах Канзас і Небраска.

Дональд Трамп, мільярдер, що займається нерухомістю, виграв у штатах Луїзіана й Кентукі, а його провідний суперник, сенатор від штату Техас Тед Круз, – у штатах Мен і Канзас. Іще двоє претендентів-республіканців, Марко Рубіо і Джон Кейсік, залишаються далеко позаду.

Такі первинні вибори чи партійні конференції триватимуть у всіх штатах, територіях і округах США до першої половини червня, після чого партійні з’їзди-«конвенції» в липні офіційно висунуть кандидатів від партій.

Демократи, як вважає більшість експертів, висунуть Клінтон.

Республіканці ж через перше місце Трампа опинилися на межі значного розколу: старші й поважані члени партії виступають різко проти цього претендента і його грубої, популістської й ксенофобської риторики.

XS
SM
MD
LG