Доступність посилання

ТОП новини

Адвокат Савченко: російський обмудсмен повідомила про задовільний стан українки


Надія Савченко на суді в Росії, архівне фото
Надія Савченко на суді в Росії, архівне фото

Адвокат Надії Савченко Микола Полозов повідомив, що, за даними уповноваженого з прав людини в Росії Елли Памфілової, українка, яка, перебуваючи за ґратами в Росії, оголосила сухе голодування, перебуває наразі в задовільному стані.

Як написав Полозов у фейсбуці, Памфілова телефоном повідомила сестрі Савченко Вірі, що за Надією ведеться постійний «візуальний контроль», здійснюються вимірювання артеріального тиску.

За цим повідомленням, наразі застосування примусового годування чи введення рідини не потрібне.

Крім того, додав адвокат, уже сформована група українських лікарів для обстеження Савченко, але ще не узгоджена дата їхнього допуску.

Раніше про готовність групи українських лікарів обстежити Надію Савченко і про те, що з Міністерства закордонних справ Росії ще немає відповіді на запит про це, повідомляв генеральний консул України в російському Ростові-на-Дону Віталій Москаленко.

Також генконсул сказав, що 7 чи 8 березня спробує сам потрапити до слідчого ізолятора, де утримують Савченко.

Надія Савченко від 3 березня оголосила сухе голодування на знак протесту проти зволікання з винесенням їй вироку після того, як на суді в місті Донецьку Ростовської області Росії, де того дня очікували на завершення слухань після останнього слова Савченко, суддя неочікувано закрив засідання й оголосив перерву до виголошення останнього слова до 9 березня. При цьому ще в середині грудня Савченко оголосила «звичайне» голодування. Тим часом через тривалі вихідні в Росії, що завершаться 9 березня, до того часу адвокати не матимуть до неї доступу і не зможуть перевірити стан її здоров’я. Існує побоювання, що Савченко може не вижити чи лишитися інвалідом.

Надію Савченко, народного депутата України, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні, надаючи інформаційну підтримку збройним проросійським сепаратистам, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії. За словами Савченко, вона не визнає ні своєї вини, ні майбутнього вироку їй, ні самого російського суду над нею. Але вона заявила, що не буде оскаржувати вироку.

XS
SM
MD
LG