Доступність посилання

ТОП новини

Шевкієв спростовує завершення судів щодо головного офісу Меджлісу в анексованому Сімферополі


Будівля Меджлісу кримськотатарського народу в Сімферополі, архівне фото
Будівля Меджлісу кримськотатарського народу в Сімферополі, архівне фото

Глава фонду «Крим» Різа Шевкієв спростував завершення судового розгляду і передачу головного офісу Меджлісу кримськотатарського народу на вулиці Шмідта в Сімферополі в «власність республіки», про що раніше заявив віце-прем’єр підконтрольного Росії уряду Криму Руслан Бальбек.

Як сказав Шевкієв у коментарі для проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії, кримський чиновник «видає бажане за дійсне».

«Суд ще не ухвалив остаточного рішення, а Бальбек сьогодні видає бажане за дійсне. Їм потрібні такі показники, і він поспішає відзвітувати. Можливо, їхньому московському урядові подобається слухати такі брехливі заяви, що будівлю «Фонду «Крим» уже конфіскували. Але це не так. Далі буде», – сказав Шевкієв.

За його інформацією, фонд подавав клопотання до суду про проведення експертизи будівлі, яке не задовольнили.

«Севастопольський суд відмовив нам у проведенні експертизи. Вони показали, що бояться цієї експертизи, тому що вона покаже нашу правоту», – сказав Шевкієв.

«Далі у нас йдуть касації та інше, судовий процес у нас ще не закінчився саме в рамках російського законодавства і остаточного рішення про те, щоб відібрати будівлю, у них немає. Вони і не можуть її просто конфіскувати, оскільки це громадська власність, яку фонд придбав за гроші у держави, і його просто так забрати – це буде бандитизм», – пояснив глава фонду.

Російський віце-прем’єр Криму Руслан Бальбек заявив російському агентству «РИА Новости» про те, що суд у Севастополі поставив крапку в справі щодо будівлі фонду «Крим» в Сімферополі на вулиці Шмідта, де розташований головний офіс Меджлісу кримськотатарського народу, передавши її «в республіканську власність». Бальбек також сказав, що найближчим часом будівля буде передана кримськотатарському етнографічному музеєві.

Щодо фонду «Крим» підконтрольні Росії правоохоронні органи Криму порушили низку кримінальних справ і відкрили адміністративні провадження.

Контрольований Росією арбітражний суд Криму ухвалив рішення про вилучення будівлі фонду на користь російської держави як об’єкта культурної спадщини. 17 вересня 2014 року російські судові пристави заарештували будівлю Меджлісу. Після низки обшуків були вилучені документи, протоколи, USB-флеш-накопичувачі, касети, ісламська література і комп’ютери.

Меджліс кримськотатарського народу, виконуючи рішення російського суду в Сімферополі, був змушений залишити цей будинок разом з розташованими там фондом «Крим» і редакцією газети «Авдет». Будівлю опечатали.

Голова Держкомітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян російського уряду Криму Заур Смирнов заявляв, що майно благодійної організації «Фонд «Крим» має бути передано Духовному управлінню мусульман Криму.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG