Доступність посилання

ТОП новини

У НАТО знову пообіцяли підтримувати Україну й закликали до реформ


Степан Полторак (л) і Єнс Столтенберґ (п), архівне фото
Степан Полторак (л) і Єнс Столтенберґ (п), архівне фото

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, який прийняв у Брюсселі міністра оборони України Степана Полторака, пообіцяв Україні подальшу підтримку Північноатлантичного союзу й закликав її продовжити реформи, повідомила прес-служба НАТО.

Як мовиться в повідомленні, Столтенберґ повторив тверду підтримку НАТО суверенітету й територіальної цілісності України й наголосив, що НАТО продовжить посилювати і політичну, і практичну підтримку України.

Він також високо оцінив те, що Україна стала на амбіційний шлях широкосяжних реформ, зокрема, в секторах оборони й безпеки, й додав: НАТО продовжить підтримувати реформи в Україні через своїх радників у Києві, через створені для цього трастові фонди і через Річні національні програми співпраці між НАТО й Україною і Процес планування та перегляду за програмою «Партнерство задля миру».

При цьому, мовиться в повідомленні, керівник НАТО наголосив, що існує чітка необхідність швидко ухвалювати рішення про реформи і ефективно й повністю втілювати їх. Столтенберґ також подякував Полторакові за використання рекомендацій НАТО у процесі реформування Збройних сил України, закликав Україну повністю перейти на принцип цивільного демократичного контролю за Збройними силами й наголосив, що радники НАТО і союзників-членів і далі будуть допомагати Україні втілювати її амбіційну мету перейти на стандарти і принципи діяльності НАТО.

Прес-служба Міністерства оборони України, повідомляючи про цю саму зустріч, додала, що в перебігу засідання Комісії Україна – НАТО голова української делегації поінформував про поточну воєнно-політичну ситуацію на сході України, дії Збройних сил України, спрямовані на відбиття агресії, а промовці з боку НАТО засудили агресію Росії, що триває, і вчергове раз закликали Росію сприяти стабілізації ситуації. Українську сторону також поінформували про заходи практичної допомоги, що додатково буде надана Україні, мовиться в повідомленні.

Питання співпраці НАТО й України також будуть розглядати на саміті Північноатлантичного союзу, що відбудеться в липні у столиці Польщі Варшаві.

Україна після самоусунення колишнього президента Віктора Януковича і втечі його влади відмовилася наприкінці 2014 року від запровадженого ним 2010 року позаблокового статусу. Але тим часом Україна офіційно не відновила попереднього чітко визначеного курсу на вступ до НАТО, який розробив 2004 року той самий Янукович, на той час прем’єр-міністр, за президентства Леоніда Кучми. Київ формально обмежується наразі завданням перейти на стандарти і принципи діяльності Північноатлантичного союзу.

У НАТО щоразу підтверджують, що позиція союзу залишається незмінною: Україна має право на вступ, коли Київ висловить бажання вступати і виконає необхідні умови, і «двері завжди залишаються відчиненими». Водночас Росія вимагає «гарантій невступу України в НАТО».

XS
SM
MD
LG