Доступність посилання

ТОП новини

Марія Савченко прибула до Ростова і їде на суд до Донецька


Марія Савченко (©Shutterstock)
Марія Савченко (©Shutterstock)

Марія Савченко встигає потрапити до міста Донецька Ростовської області Росії, де 9 березня з заключним словом на процесі виступить її дочка Надія Савченко. Про це повідомляють депутати Верховної Ради України, які також намагаються потрапити до суду.

«Мама Савченко щойно приземлилася в Ростові. Нас затримали в Шереметьєво на 40 хвилин спецслужби, щоб не встигли на рейс. Вилітаємо лише зараз», – написав у мережі мікроблогів Twitter депутат із фракції «Батьківщина» Іван Крулько.

«Маму Наді не чіпали, й вона з консулами вже в дорозі. Вилітаємо наступним рейсом і намагаємося дістатися на суд», – повідомив ще один депутат Олексій Рябчин.

Раніше адвокат Надії Савченко Микола Полозов повідомив, що депутатів Верховної Ради України, що летіли на суд до Савченко, затримали в Москві.

Разом із депутатською делегацією на суд летіла і мати Надії Савченко Марія Іванівна. Сестра Надії Віра раніше вирушила до Росії на автомобілі.

9 березня суд у Донецьку Ростовської області Росії має відновити розгляд справи проти української громадянки. На попередньому засіданні 3 березня Савченко мала виступати із заключним словом, але суддя несподівано зупинив засідання і переніс його на 9 березня. У відповідь Надія Савченко заявила, що відмовляється від прийому рідини на додачу до голодування, яке вона оголосила в грудні.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують, зокрема, у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення на сході України. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази того, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії.

XS
SM
MD
LG