Доступність посилання

ТОП новини

Детективи склали підозру Пасішнику, але вручити повідомлення не змогли – НАБУ


(©Shutterstock)

Детективи Національного антикорупційного бюро України склали повідомлення про підозру виконавчого директора компанії «Нафтогаз України» Андрія Пасішника у втручанні в діяльність державного діяча, але особисто вручити підозру їм не вдалося.

Як повідомляє прес-служба НАБУ, повідомлення про підозру мало бути вручене особисто Пасішникові 9 березня під час допиту в НАБУ, який було призначено на 12:00.

«У ніч з 8 на 9 березня Пасішник повідомив детектива, що не зможе з’явитися до НАБУ раніше ніж 1 квітня через термінове відбуття на лікування за кордон», – мовиться у повідомленні.

У НАБУ зазначають, що детективи бюро за погодженням із прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури склали письмове повідомлення про підозру виконавчого директора, виконувача обов’язків заступника голови правління компанії «Нафтогаз України» Пасішника у скоєнні злочину, передбаченого частиною 1 статті 344 Кримінального кодексу України (втручання в діяльність державного діяча).

Водночас Пасішник заявив, що нині перебуває у відпустці за межами України і про це попереджав детективів. Він також заявив, що ця підозра не має жодного підґрунтя.

«Абсурдність звинувачень НАБУ полягає ще в тому, що Айварас (Абромавичус, міністр економічного розвитку і торгівлі України – ред.) не ухвалює рішень про призначення – їх ухвалює Кабінет міністрів… Усі ці «підозри» не мають ніякого підґрунтя, і я впевнений, що суд ухвалить з цього приводу неупереджене об’єктивне рішення», – написав він на своїй сторінці в Facebook.

3 лютого Абромавичус подав у відставку з посади міністра економічного розвитку і торгівлі України, назвавши ключовою причиною звільнення конфлікт із першим заступником керівника фракції «Блок Петра Порошенка» Ігорем Кононенком, який, за словами Абромавичуса, намагається розставити своїх людей у міністерстві і на підконтрольних йому підприємствах, щоб контролювати грошові потоки. Зокрема, сказав міністр, йому в заступники хотіли нав’язати нинішнього виконавчого директора компанії «Нафтогаз України» Андрія Пасішника.

Кононенко назвав ці звинувачення спробою перекласти відповідальність за невдачі в роботі міністерства і запропонував Абромавичусу пройти поліграф.

Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження у зв’язку із заявами Абромавичуса.

Після цього прес-служба «Нафтогазу» повідомила, що у зв’язку з початком кримінального провадження Національним антикорупційним бюро України виконавчий директор «Нафтогазу» відсторонений від виконання обов’язків до завершення цього провадження. Пасішник заперечив своє відсторонення від виконання обов’язків виконавчого директора компанії «Нафтогаз України» і заявив, що написав заяву про відпустку.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG