Доступність посилання

28 Червень 2017, Київ 00:02
Новини | Політика

Росія: в Петербурзі мітингували на захист Савченко


Надія Савченко на суді в Росії, 9 березня 2016 року

У Санкт-Петербурзі, другому за населенням місті Росії, десять активістів провели акцію «Врятуймо Надію» на підтримку українки Надії Савченко, яку судять у Росії за звинуваченням у вбивстві російських журналістів на Донбасі і яка тримає сухе голодування.

На Палацовій набережній у центрі міста, навпроти будівлі Ермітажу, вони виставили напис «Врятуймо Надію» з великих літер у людський зріст на підставках.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, напис простояв близько півгодини, перш ніж прибула поліція і змусила активістів прибрати літери, заявляючи, що їхні дерев’яні підставки можуть пошкодити граніт набережної, і переписавши паспортні дані учасників акції.

За словами активістів, зміст напису був багатозначним: заклик «Врятуймо Надію» стосувався в першу чергу Надії Савченко, але його можна розуміти і як заклик щодо майбутнього самої Росії.

Раніше в середу на суді в Донецьку Ростовської області Росії Савченко дали виголосити заключне слово і вкотре заявити про її невинуватість, але суддя вирішив, що вирок буде оголошений тільки 21 і 22 березня. Тим часом Надія Савченко, яка ще з середини грудня тримає голодування на знак протесту проти її утримання під вартою, з 4 березня перейшла на сухе голодування після того, як попереднього дня, 3 березня, її заключне слово перенесли майже на тиждень.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні в лавах збройних проросійських сепаратистів, надаючи їм інформаційну підтримку, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають засудити українку до 23 років позбавлення волі і штрафу у 100 тисяч рублів (нині це понад 36,5 тисяч гривень).

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG