Доступність посилання

23 Червень 2017, Київ 20:36
Новини | Політика

Росія: в Москві знову затримували учасників акції на підтримку Савченко


Ілюстраційне фото: плакат, що з’явився в Москві 8 березня 2016 року

У столиці Росії Москві знову затримали учасників акції на підтримку українки Надії Савченко, яку судять у Росії за звинуваченням у вбивстві російських журналістів на Донбасі і яка тримає сухе голодування.

Як повідомило видання «Нова газета», наразі затримані двоє з учасників акції в центрі міста, на Манежній площі біля будівлі Державної думи Росії, інші продовжили акцію.

Тим часом суд у Москві виніс вирок у 10 діб арешту затриманому учасникові акції на підтримку Савченко 8 березня. Його звинуватили в непідкоренні працівникам поліції. Розгляд справи ще однієї затриманої того дня активістки перенесли на кінець місяця.

У столиці Росії, а також у другому місті країни Санкт-Петербурзі вже кілька днів відбуваються акції на підтримку Надії Савченко. При цьому в Москві учасників цих акцій щоразу затримують.

Також акції на підтримку українки і з вимогами до Росії негайно звільнити її відбуваються цими днями по всій Україні, а також в інших країнах.

Раніше в середу на суді в Донецьку Ростовської області Росії Савченко дали виголосити заключне слово і вкотре заявити про її невинуватість, але суддя вирішив, що вирок буде оголошений тільки 21 і 22 березня. Тим часом Надія Савченко, яка ще з середини грудня тримає голодування на знак протесту проти її утримання під вартою, з 4 березня перейшла на сухе голодування після того, як попереднього дня, 3 березня, її заключне слово перенесли майже на тиждень.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні в лавах збройних проросійських сепаратистів, надаючи їм інформаційну підтримку, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають засудити українку до 23 років позбавлення волі і штрафу у 100 тисяч рублів (нині це понад 36,5 тисяч гривень).

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG