Доступність посилання

ТОП новини

Українці в Римі закликали Росію звільнити Савченко


Акція на підтримку Надії Савченко у Римі, 9 березня 2016 року
Акція на підтримку Надії Савченко у Римі, 9 березня 2016 року

У Римі, столиці Італії, сьогодні відбулася акція українців з вимогою до Росії звільнити українку Надію Савченко, яку утримують в російському СІЗО.

«Путін, звільни Савченко! Свободу українським в’язням!» – скандували демонстранти за кількасот метрів від російського посольства.

Півсотні людей із синьо-жовтою символікою протестували на відстані, бо з міркувань безпеки і на прохання російських дипломатів під стіни посольства маніфестантів не підпускали.

Через гучномовець активісти розповідали італійською мовою історію затримання та ув’язнення в Росії української громадянки. Згадали і про інших українців, якi ув’язнені в Росії.

Лунали заклики до італійських політиків та дипломатів вплинути на Росію, щоб якомога швидше українка Савченко та інші в’язні повернулися в Україну.

«Італія у Євросоюзі серед провідних країн у боротьбі за права людини, а справа Савченко – жахливий приклад порушення цих прав», – наголосив під час виступу Олесь Городецький, голова оргкомітету «Римський майдан».

Тож, окремо активісти звернулися до організацій із захисту прав людини в Італії, щоб і вони зі свого боку долучилися до звільнення української громадянки.

«Надія Савченко повинна жити!» – скандували українці в Римі.

Олесь Городецький вкотре апелював до італійських медіа, які уникають подібних акцій та майже не висвітлюють нині українську проблематику.

Маніфестанти заявили, що приходитимуть до російського посольства, допоки Росія не звільнить Савченко.

В українських містах відбуваються акції солідарності з Надією Савченко із закликами до Росії звільнити її. Крім того, акції відбуваються за кордоном, зокрема, у Москві і в Мінську.

9 березня Донецький міськсуд Ростовської області Росії оголосив, що вирок Савченко буде винесений 21–22 березня. Cтан здоров’я українки, яка 4 березня розпочала сухе голодування, погіршився, однак вона змогла виступити в суді 9 березня і вкотре заявити про свою невинуватість. Від грудня Савченко голодує з вимогою звільнення.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують, зокрема, у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення на сході України. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Савченко і її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази того, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії.

XS
SM
MD
LG