Доступність посилання

ТОП новини

Луценко запропонував Яценюку зустрітися з парламентськими фракціями 14 березня


Юрій Луценко
Юрій Луценко

Голова парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко запропонував прем’єр-міністрові Арсенію Яценюку зустрітися з парламентськими фракціями 14 березня для обговорення політичної кризи.

«Я сьогодні запропонував у понеділок зустрітися парламенту з прем’єром в зручному для нього форматі… далі робити вигляд, що все нормально на вулиці Грушевського між парламентом і найнятим ним Кабінетом міністрів, неможливо», – сказав він.

Яценюк наразі цих заяв не коментує.

Ще наприкінці лютого Луценко заявляв, що стара коаліція розпалася, і найближчого тижня лідери фракцій «мають почати переговори про створення нової коаліції під новий уряд».

Після цього Яценюк нагадував, що більшість народних депутатів не підтримала питання відставки Кабінету міністрів, і наголошував, що уряд є юридично легітимним і продовжує працювати.

Днями українські медіа з посиланням на свої джерела заявляли, що цього тижня Верховна Рада може провести позачергове засідання, під час якого Яценюк, не виключають, складе повноваження прем’єра. У цих повідомленнях ішлося і про те, що Наталія Яресько погодилася очолити уряд за умов, що він буде «технократичним і незалежним від політичних впливів». Однак сама міністр фінансів не стала коментувати цих повідомлень.

16 лютого після звіту уряду Верховна Рада України не змогла ухвалити резолюцію про недовіру Кабінетові міністрів, хоча визнала діяльність уряду за 2015 рік незадовільною, а урядовий звіт відхилила. Перед цим голосуванням президент Петро Порошенко заявляв, що момент для часткового оновлення Кабінету міністрів пропущено і є запит на повне перезавантаження. Але до вересня парламент не має права повторно голосувати за недовіру прем’єр-міністрові.

XS
SM
MD
LG