Доступність посилання

ТОП новини

Україна звернулася до Німеччини з проханням про лікарів для Савченко – посол


Надія Савченко під час суду в Росії, 9 березня 2016 року
Надія Савченко під час суду в Росії, 9 березня 2016 року

Україна звернулася до Німеччини з проханням якнайшвидше направити до Надії Савченко німецьких лікарів, повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник.

Як написав він у твітері, він звернувся про це до німецької сторони за дорученням президента України Петра Порошенка.

Інших подробиць він не навів.

Надія Савченко, яку судять у Росії за звинуваченням у вбивстві російських журналістів на Донбасі, з 4 березня перейшла на сухе голодування, стан її здоров’я помітно погіршився, що викликало занепокоєння в Україні і у світі. Але вранці в четвер вона заявила, що прислухається до прохань до неї і знову повертається до голодування з водою, яке вона тримає з 18 грудня 2015 року.

Як повідомив її адвокат Марк Фейгін, у зв’язку з цим вона написала письмову заяву про відмову від допомоги лікарів із України, які прибули до Росії, але не були допущені до українки.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні в лавах збройних проросійських сепаратистів, надаючи їм інформаційну підтримку, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Савченко, колишня військовослужбовець Збройних сил, штурман бойового вертольота (її іноді помилково називають «льотчицею»), на той час перебувала на сході України як доброволець-піхотинець, беручи участь в операції проти підтримуваних Росією збройних сепаратистів. Російські прокурори вимагають засудити українку до 23 років позбавлення волі і штрафу у 100 тисяч рублів (нині це понад 35,5 тисяч гривень). Вирок їй мають оголошувати 21 і 22 березня.

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли її до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.

XS
SM
MD
LG