Доступність посилання

29 Травень 2017, Київ 11:03
Новини | Політика

Україна звернулася до Німеччини з проханням про лікарів для Савченко – посол


Надія Савченко під час суду в Росії, 9 березня 2016 року

Україна звернулася до Німеччини з проханням якнайшвидше направити до Надії Савченко німецьких лікарів, повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник.

Як написав він у твітері, він звернувся про це до німецької сторони за дорученням президента України Петра Порошенка.

Інших подробиць він не навів.

Надія Савченко, яку судять у Росії за звинуваченням у вбивстві російських журналістів на Донбасі, з 4 березня перейшла на сухе голодування, стан її здоров’я помітно погіршився, що викликало занепокоєння в Україні і у світі. Але вранці в четвер вона заявила, що прислухається до прохань до неї і знову повертається до голодування з водою, яке вона тримає з 18 грудня 2015 року.

Як повідомив її адвокат Марк Фейгін, у зв’язку з цим вона написала письмову заяву про відмову від допомоги лікарів із України, які прибули до Росії, але не були допущені до українки.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні в лавах збройних проросійських сепаратистів, надаючи їм інформаційну підтримку, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Савченко, колишня військовослужбовець Збройних сил, штурман бойового вертольота (її іноді помилково називають «льотчицею»), на той час перебувала на сході України як доброволець-піхотинець, беручи участь в операції проти підтримуваних Росією збройних сепаратистів. Російські прокурори вимагають засудити українку до 23 років позбавлення волі і штрафу у 100 тисяч рублів (нині це понад 35,5 тисяч гривень). Вирок їй мають оголошувати 21 і 22 березня.

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли її до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG