Доступність посилання

25 Травень 2017, Київ 18:04
Новини | Політика

Українські посадовці спрогнозували політичні механізми визволення Савченко


Надія Савченко на суді в Росії, 9 березня 2016 року

Кілька українських посадовців висловили думку, що заява президента України про обмін українки Надії Савченко, яку судять у Росії за звинуваченням у вбивстві російських журналістів на Донбасі, передбачає радше політичні, а не юридичні механізми для цього.

Зокрема, з думкою про те, що варіанти обміну, напевно, лежать не у правовій площині, а в політичній, виступив радник президента України Олег Медведєв в ефірі телевізійного «5-го каналу». За його словами, які наводить агентство «Інтерфакс-Україна», не слід багато говорити про можливі схеми обміну, бо ці розмови знижують шанси на обмін.

Медведєв вважає, що після обміну Савченко цей факт буде втілений у правову форму: «Коли є політичні домовленості, правовий спосіб завжди знайдеться».

У свою чергу, заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов заявив, що юридичні механізми повернення Надії Савченко в Україну є, але вони досить складні й довготривалі, і їх дуже мало.

«Я думаю, президент мав на увазі політичні шляхи розв’язку цього питання, а їх насправді безліч… Можливі способи обміну осіб, засуджених у певних країнах, шляхом помилування і фізичного обміну. Тобто коли наявна воля політична, це зробити можна», – вважає Петухов.

Президент України Петро Порошенко заявив 9 березня, що зробить усе можливе для якнайскорішого повернення в Україну Надії Савченко. «Я як президент України готовий скористатися своїм конституційним правом і обміняти Надію, зробити все можливе, щоб її живою і здоровою повернути додому», – сказав він у перебігу візиту до Туреччини. При цьому він наголосив, що «за ці два роки, з джерел, які заслуговують на довіру, жодної пропозиції щодо обміну Надії Савченко не надходило».

Порошенко закликав світових лідерів посилити тиск на Росію та забезпечити звільнення Савченко і, в разі необхідності, посилити санкції проти Москви.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні в лавах збройних проросійських сепаратистів, надаючи їм інформаційну підтримку, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Савченко, колишня військовослужбовець Збройних сил, штурман бойового вертольота (її іноді помилково називають «льотчицею»), на той час перебувала на сході України як доброволець-піхотинець, беручи участь в операції проти підтримуваних Росією збройних сепаратистів.

Російські прокурори вимагають засудити українку до 23 років позбавлення волі і штрафу у 100 тисяч рублів (нині це понад 35,5 тисяч гривень). Вирок їй мають оголошувати 21 і 22 березня.

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли її до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG