Доступність посилання

ТОП новини

Цеголко: може бути створено уряд на чолі з Яресько або Садовим, або Рада запропонує третій варіант


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

В Адміністрації президента України заявляють, що на сьогодні існує три варіанти розвитку подій навколо формування уряду.

«Технократичний уряд (на чолі з Наталією Яресько). У випадку об’єднання всіх проєвропейських фракцій довкола технократичного уряду. Політичний уряд (наприклад, на чолі з Андрієм Садовим). Мета цього уряду, як і попереднього,– пришвидшення темпу реформ.Якщо парламентські сили мають інші кандидатури, нехай пропонують їх і знаходять 226 голосів у Верховній Раді», – написав речник президента України Святослав Цеголко.

Він нагадав, що президент України Петро Порошенко проведе зустрічі з лідерами парламентських фракцій, зокрема зараз з лідером «Самопомочі» Андрієм Садовим.

«Мета усіх зустрічей президента з політичними лідерами – прискорення виходу з політичної кризи. Для всіх зрозуміло, що для формування нового уряду потрібна нова коаліція. Її головними критеріями має стати збереження проєвропейського курсу і пришвидшення реформ», – додав Цеголко.

Напередодні експерти і частина політиків поширювали неофіційну інформацію, що нинішнього прем’єра Арсенія Яценюка може замінити Наталія Яресько чи Володимир Гройсман.

В свою чергу, у неділю, 13 березня, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк назвав політичну кризу в Україні штучною, вказавши два виходи з ситуації: або президент і його блок підтримують чинний уряд, або беруть всю відповідальність на себе і представляють новий Кабмін.

16 лютого після звіту уряду Верховна Рада України не змогла ухвалити резолюцію про недовіру Кабінетові міністрів, хоча визнала діяльність уряду за 2015 рік незадовільною, а урядовий звіт відхилила. Перед цим голосуванням президент Петро Порошенко заявляв, що момент для часткового оновлення Кабінету міністрів пропущено і є запит на повне перезавантаження. Але, відповідно до процедури, до вересня парламент не має права повторно голосувати за недовіру прем’єр-міністрові.

Як раніше повідомив представник президента у Верховній Раді Степан Кубів, президент України Петро Порошенко зустрінеться сьогодні з головами парламентських фракцій та депутатських груп щодо обговорення питання прем’єра.

Водночас сьогодні голова Верховної Ради Володимир Гройсман повідомив, що після тритижневих консультацій політиків різних рівнів досягти консенсусу в питанні виходу з політичної кризи не вдалося.

XS
SM
MD
LG