Доступність посилання

27 Червень 2017, Київ 22:25
Новини | Політика

Земан: розширення санкцій щодо Росії не допоможе Савченко


Президент Чехії Мілош Земан

Президент Чехії Мілош Земан вважає, що розширення санкцій щодо Москви не допоможе у звільненні громадянки України Надії Савченко, утримуваної у Росії. Про це 14 березня заявив речник чеського президента Їржі Овчачек.

«Санкції нічого не вирішують. Вони не допоможуть і Савченко», – сказав Овчачек у понеділок на прес-конференції у Празі.

За повідомленням чеських ЗМІ, Їржі Овчачек додав, що Мілош Земан «є довготривалим противником таких санкцій».

Раніше 14 березня міністр закордонних справ Чехії Любомир Заоралек заявив у Брюсселі, що готовий підтримати нові кроки, якщо вони сприятимуть звільненню української льотчиці.

«Я готовий підтримати можливі пропозиції, тому що було б добре, якщо б ми зуміли зробити більше, ніж тільки про цю справу говорити», – зазначив Заоралек.

На його думку, справа ув’язнення Надії Савченко є «огидною й сфабрикованою». Справа Надії Савченко, вважає Любомир Заоралек, є «ганебним прикладом» того, як Росія ставиться до України. Йдеться про два підходи, наголосив Заоралек: з одного боку, Росія заспокоює військову ситуацію, з іншого – зовсім не змінює своєї політики.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують, зокрема, у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення на сході України. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Савченко і її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази того, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли її до Росії.

9 березня Донецький суд Ростовської області Росії повідомив, що вирок Савченко буде оголошений 21–22 березня.

З 4 до 10 березня Надія Савченко тримала сухе голодування. Українських лікарів до неї не пускають.

Міжнародна спільнота закликає Росію негайно звільнити Савченко.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG