Доступність посилання

ТОП новини

Конкурсна комісія обрала двох членів Антикорупційного агентства


©Shutterstock

Конкурсна комісія обрала двох членів Національного агентства з питань запобігання корупції.

Під час голосування по сім голосів отримали кандидати Руслан Рябошапка і Руслан Радецький.

Пізно ввечері 15 березня президент України Петро Порошенко зустрівся з представниками комісії з обрання членів Національного агентства запобігання корупції та закликав їх проголосувати і призначити двох членів. За його словами, це залишається останньою невиконаною вимогою для запровадження Європейським союзом безвізового режиму.

Національне агентство з питань запобігання та протидії корупції має займатися перевіркою майнових декларацій чиновників. Очікувалось, що агентство мало би запрацювати до кінця 2015 року, проте цього так і не сталося.

У грудні минулого року уряд призначив на посаду трьох із п’яти членів Національного агентства з питань запобігання корупції – Наталію Корчак, Віктора Чумака та Олександра Скопича. Тоді в уряді заявили, що заповнення трьох із п’яти вакантних посад є «достатньою умовою для запуску агентства». Водночас активісти заявили, що в такому складі НАЗК не зможе обрати свого голову, а для ухвалення будь-якого рішення НАЗК потрібно мінімум три голоси, без керівника НАЗК неможливо призначити працівників апарату, затвердити кошторис органу.

Активісти звернулися з відкритим листом до прем’єр-міністра та міжнародних інституцій із закликом оголосити знову конкурс на керівний склад агентства. Після цього конкурсна комісія не змогла обрати двох членів антикорупційного агентства.

Кабінет міністрів оголосив повторний конкурс на посади двох членів антикорупційного агентства. Крім того, у лютому Чумак відмовився від посади члена антикорупційного агентства.

Створення Національного агентства з питань запобігання корупції є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС.

Боротися з корупцією в Україні покликані три структури – Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Національне агентство із запобігання корупції.

XS
SM
MD
LG