Доступність посилання

ТОП новини

Мін’юст: Антикорупційне агентство може вже сьогодні розпочати свою роботу


©Shutterstock
©Shutterstock

Перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова заявляє, що Національне агентство з питань запобігання корупції може вже сьогодні розпочати свою роботу.

«Орган може почати працювати вже сьогодні. Обирати голову, затверджувати форму декларації і продовжувати роботу по запобіганню корупції», – сказала Севостьянова на позачерговому засіданні Кабміну.

За словами прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, п’ятий кандидат буде обраний на ще одному конкурсі, 23 березня закінчиться подача документів.

Крім того, сьогодні уряд на своєму позачерговому засіданні призначив двох членів Національного агентства з питань запобігання корупції – Руслана Рябошапка і Руслана Радецького. Водночас на засіданні проти призначення Рябошапка виступили глава МВС Арсен Аваков і міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

Раніше сьогодні конкурсна комісія обрала двох членів Національного агентства з питань запобігання корупції. Під час голосування по сім голосів отримали кандидати Руслан Рябошапка і Руслан Радецький.

Пізно ввечері 15 березня президент України Петро Порошенко зустрівся з представниками комісії з обрання членів Національного агентства запобігання корупції та закликав їх проголосувати і призначити двох членів. За його словами, це залишається останньою невиконаною вимогою для запровадження Європейським союзом безвізового режиму.

Національне агентство з питань запобігання та протидії корупції має займатися перевіркою майнових декларацій чиновників. Очікувалось, що агентство мало би запрацювати до кінця 2015 року, проте цього так і не сталося.

У грудні минулого року уряд призначив на посаду трьох із п’яти членів Національного агентства з питань запобігання корупції – Наталію Корчак, Віктора Чумака та Олександра Скопича. Тоді в уряді заявили, що заповнення трьох із п’яти вакантних посад є «достатньою умовою для запуску агентства». Водночас активісти заявили, що в такому складі НАЗК не зможе обрати свого голову, без керівника НАЗК неможливо призначити працівників апарату, затвердити кошторис органу.

Активісти звернулися з відкритим листом до прем’єр-міністра та міжнародних інституцій із закликом оголосити знову конкурс на керівний склад агентства. Після цього конкурсна комісія не змогла обрати двох членів антикорупційного агентства.

Кабінет міністрів оголосив повторний конкурс на посади двох членів антикорупційного агентства. Крім того, у лютому Чумак відмовився від посади члена антикорупційного агентства.

Створення Національного агентства з питань запобігання корупції є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС.

Боротися з корупцією в Україні покликані три структури – Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Національне агентство із запобігання корупції.

XS
SM
MD
LG