Доступність посилання

ТОП новини

Москва «здивована» відсутністю реакції ЄС на протести під посольством Росії у Києві


Посольство Росії в Києві, архівне фото

У Росії «здивовані» відсутністю реакції Євросоюзу на «напади» на посольство і генеральні консульства Росії в Україні. Про це 17 березня заявили представники МЗР Росії під час зустрічі у Москві із дипломатами Євросоюзу.

«Закликали ЄС серйозніше вплинути на Київ, щоб, нарешті, з’явилися результати у розслідуванні резонансних випадків правового свавілля, включаючи «справу снайперів», трагедію в Одесі, вбивство журналіста Олеся Бузини. Окремо відзначили неприпустимість спроб чинити тиск на російську судову владу в контексті справи Надії Савченко, що суперечить загальновизнаним демократичним принципом верховенства права», – мовиться у заяві російського зовнішньополітичного відомства, опублікованій 17 березня.

Наприкінці березня в Україні проходили протести під російським посольством та консульствами. У Києві активісти кидали у будівлю посольства яйця, а у Львові народний депутат України Володимир Парасюк намагався зняти російський прапор.Активісти висловлювали солідарність із українськими політв’язнями в Росії, виступали проти агресії Росії проти України, вимагали від Росії звільнити українських патріотів і російських націоналістів, які симпатизують Україні.

У березні 2014 року Росія анексувала український Крим. Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. За цей час, за даними ООН, там загинули близько 10 тисяч людей.

За даними Міністерства юстиції України, у Росії перебувають щонайменше 29 політичних в’язнів, українських громадян.

XS
SM
MD
LG