Доступність посилання

ТОП новини

Суд у справі Коцаби завершив розгляд письмових доказів 


Руслан Коцаба на засіданні суду в Івано-Франківську, 17 березня 2016 року

В Івано-Франківському міському суді у четвер завершилося дослідження письмових документів у справі блогера Руслана Коцаби, якого звинувачують у державній зраді та перешкоджанні діяльності Збройних сил України.

Сторона обвинувачення 17 березня зосередила увагу на подробицях обшуку в помешканні Коцаби у лютому 2015 року та телефонних розмовах підсудного по мобільному.

Під час обшуку, як повідомив прокурор, були вилучені електронні авіаквитки, гостьові картки з московського готелю, мобільні телефони, комп’ютерні диски, а також 9100 євро, 6300 доларів, 7000 гривень.

Сторона обвинувачення з посиланням на висновки «негласних слідчо-розшукових дій» заявила, що Коцаба мав телефонні розмови з представниками телеканалів Росії, де йшлося про участь в російських передачах і підготовку матеріалів. Водночас в деяких розмовах Коцаба повідомляв про «тиск», небезпеку для себе за такі виступи.

Адвокат Тетяна Монтян назвала «макулатурою у шести томах» процес щодо Коцаби і заявила про намаганням прокуратури його затягнути.

Протест сторони захисту також викликало долучення до матеріалів справи розмов двох російських журналістів, в яких не згадується Коцаба. Натомість сторона обвинувачення заявила, що ці матеріали справи стосуються.

У висновках судово-лінгвістичної експертизи, про яку заявили на засіданні, йшлося про те, що заклики про відмову від мобілізації є однією з форм підривної діяльності, перешкоджання Збройним силам, але у відеозверненні, виступах Коцаби та в журналістських матеріалах «нема закликів до насильницьких змін чи повалення влади».

На наступному судовому засіданні 31 березня суд перейде до вивчення аудіо- та відеоматеріалів.

Руслану Коцабі інкримінують державну зраду, умисні дії, спрямовані на перешкоджання законній діяльності Збройних сил України. Раніше він неодноразово публічно виступав проти проведення в Україні чергової хвилі мобілізації та закликав її бойкотувати.

Незалежна медіа-профспілка України вважає обвинувачення Коцаби недостатньо обґрунтованими.

Правозахисна організація Amnesty International назвала івано-франківського журналіста в’язнем совістій закликала його звільнити.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG