Доступність посилання

ТОП новини

Лідери ЄС домовляються з Туреччиною про угоду щодо стримування потоку мігрантів


Лідери Євросоюзу і Туреччини зустрічаються 18 березня в Брюсселі, сподіваючись досягти з Анкарою угоди про врегулювання міграційної кризи.

Учасники саміту мають обговорити з прем’єр-міністром Туреччини Ахметом Давутоглу узгоджений план заходів щодо стримування масового напливу мігрантів в Європу.

Давутоглу по прибутті до Брюсселя висловив сподівання на досягнення спільної позиції з ЄС. «Євросоюз і Туреччина мають спільну мету допомогти сирійським біженцям…», – сказав голова уряду Туреччини.

Водночас Давутоглу застеріг лідерів ЄС, що обмеження потоку біженців до Європи для Анкари є суто гуманітарним питанням, а не предметом «торгів».

Після цілого дня переговорів, що закінчилися вранці 18 березня, лідери Європейського союзу узгодили фінансові й політичні поступки Туреччині, щоб ця країна зупинила тисячі мігрантів на своїй території. Лідери ЄС надали голові Європейської ради Дональду Туск мандат укласти відповідну угоду з Анкарою, щоб повернути мігрантів, які перетинають Егейське море на шляху до Греції.

Натомість ЄС прийматиме сирійських біженців безпосередньо з Туреччини, надасть до шести мільярдів євро на облаштування біженців у цій країні і прискорить переговори про вступ Туреччини до ЄС і запровадження безвізового режиму.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що переговори з Туреччиною простими не будуть. Президент Франції Франсуа Олланд зазначив, що немає ніяких гарантій досягнення угоди.

Від січня 2015 року близько мільйона мігрантів і біженців потрапили до ЄС морем, подолавши відстань між Туреччиною та Грецією, понад 132 тисячі прибули лише в 2016 році.

XS
SM
MD
LG