Доступність посилання

ТОП новини

Комітет Ради з прав людини засуджує зрив фестивалю рівності у Львові


Невідомі в масках кидають каміння у бік ЛГБТ-активістів у Львові, 19 березня 2016 року
Невідомі в масках кидають каміння у бік ЛГБТ-активістів у Львові, 19 березня 2016 року

Комітет з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин Верховної Ради України заявляє, що глибоко занепокоєний зривом Фестивалю рівності у Львові і засуджує інцидент.

«У демократичній правовій державі, яка відстоює європейські цінності, неприпустиме свавілля. Кожна людина повинна дотримуватися закону, а в разі його порушення, справедливо нести відповідальність», – йдеться в заяві комітету.

Автори заяви вимагають «прозорого і невідкладного розслідування подій».

«Європейська інтеграція України нерозривно пов’язана з толерантним та інклюзивним суспільством, а також повагою до людей незалежно від кольору шкіри, походження, інвалідності, мови, сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності та інших ознак. Комітет ще раз підтверджує свою відданість принципу верховенства права та повазі до меншин», – йдеться в заяві.

19 березня у Львові мав розпочатися «Фестиваль рівності», організований зокрема активістами ЛГБТ-спільноти. Попередньо планувалося, що захід триватиме на площі перед Оперним театром, але проведення фестивалю на цьому місці заборонив Львівський окружний адміністративний суд, мотивуючи це міркуванням безпеки.

Організатори фестивалю вирішили провести свій захід у готелі «Дністер», але зрештою завершили свою роботу через кілька годин – через повідомлення про замінування готелю, яке виявилося неправдивим.

Окрім правоохоронців, які прибули для перевірки повідомлення про замінування, біля готелю також перебувало кілька десятків невідомих молодих людей спортивної статури, деякі з них були у балаклавах. Коли учасників зірваного «Фестивалю рівності» вивозили автобусами з готелю, молоді люди кидали в бік автоколони каміння, а дехто запалив петарди.

XS
SM
MD
LG