Доступність посилання

ТОП новини

Савченко визнана винною, в суді оголошена перерва


Надія Савченко

Донецький міський суд Ростовської області Росії визнав громадянку України Надію Савченко винною у вбивстві двох російських журналістів й буде засуджена до позбавлення волі.

Про це в судовому засіданні 22 березня заявив суддя Леонід Степаненко, але не зміг продовжити виголошення вироку, оскільки Надія Савченко стала голосно співати перероблену на власний текст народну пісню «Горіла сосна, палала». У рядку «Ой, коси, коси ви мої...» замість слова «коси» українка вставила слово «судді» і додала від себе «більше судить не будете».

Оголошення про термін, на який буде засуджена депутат Верховної Ради, продовжиться після перерви, яку оголосив суддя.

Донецький міський суд Ростовської області Росії 22 березня завершує зачитувати вирок Надії Савченко.

Раніше російська прокуратура зажадала засудити Надію Савченко до 23 років ув’язнення, а захист – повністю виправдати.

Надію Савченко від липня 2014 року утримують у СІЗО в Росії. Її в Росії, зокрема, обвинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, які влітку 2014 року, без дозволу української влади, перебували під Луганськом. Савченко і її захист звинувачення відкидають і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

Надія Савченко від грудня оголосила чергове голодування на знак протесту проти ув’язнення, а від 4 до 10 березня тримала сухе голодування.

XS
SM
MD
LG